حمله هکری به هیوندای و ب ام و برای سرقت رازهای تجاری

  1. چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
حمله هکری به هیوندای و ب‌ام‌و برای سرقت رازهای تجاری
به گزارش فرانگر

به نظر می رسد توافق نامه ب ام و با شرکت ویتنامی VinFast باعث شده این خودروساز باواریایی هدف حمله ی هکری برای سرقت رازهای تجاری قرار گیرد.

گفته می شود یک گروه هکری با نام OceanLotus ب ام و را هدف حملات خود در بهار سال جاری میلادی قرار داده است. به عنوان بخشی از این کار، هکرها ابزاری با نام ضربه کبالت را نصب کرده و سپس از آن برای جمع آوری اطلاعات محرمانه استفاده کرده اند.

کارشناسان امنیتی ب ام و متوجه این موضوع شده و ظاهراً چندین ماه را صرف زیر نظر گرفتن هکرها پیش از دسترسی به داده های مهم کرده اند. خوشبختانه به نظر می رسد این حمله هکری موفقیت آمیز نبوده زیرا یکی از کارشناسان گفته که هکرها احتمالاً اطلاعات حساسی را به دست نیاورده نتوانسته اند به سیستم های ب ام و در مونیخ دسترسی پیدا بکنند.

حمله هکری به هیوندای و ب ام و برای سرقت رازهای تجاری

ب ام و چیز زیادی درباره این واقعه نگفته اما اظهار داشته است:

ما زیرساخت ها و فرایندهایی را بکار می گیریم که ریسک دسترسی خارجی تائید نشده به سیستم ها را به حداقل می رساند و به ما اجازه می دهد سریعاً آن را تشخیص دهیم.

ظاهراً OceanLotus از سال ۲۰۱۴ تاکنون حمله های هکری بوده و باور بر این است که ویتنام از آن ها پشتیبانی می کند. اگرچه وجود ارتباط بین کشور ویتنام و این گروه هکری قطعی و اثبات شده نیست اما این گروه معمولاً به مخالفان ویتنامی و کشورهایی که ویتنام از آن ها به عنوان رقیب یا خطر نام می برد حمله هکری می کند.

این گروه همچنین به هیوندای نیز حمله هکری داشته اما اطلاعات زیادی از آن منتشر نشده است. همچنین مشخص نیست که آیا خودروسازان دیگری هم هدف این گروه بوده اند یا خیر.

حمله هکری به هیوندای و ب ام و برای سرقت رازهای تجاری

البته این حمله هکری جای تعجب زیادی ندارد زیرا FBI به خودروسازان درباره ی طعمه شدن و سرقت اطلاعات حساس هشدار داده است. FBI می گوید چندین هکر به طور موفقیت آمیزی به قربانیان خود حمله کرده و اطلاعات حساسی را به سرقت برده اند.

حمله هکری به هیوندای و ب ام و برای سرقت رازهای تجاری
همرسانی نوشتار: