شوکه شدن پورشه و آئودی با دیدن تسلا مدل ۳ مهندسی معکوس شده

  1. سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۹ (۴ سال،۶ ماه قبل)
شوکه شدن پورشه و آئودی با دیدن تسلا مدل 3 مهندسی معکوس شده
به گزارش فرانگر

چند ماه پیش یک جفت تسلا مدل ۳ در حال فرستاده شدن به آلمان رؤیت شدند. حدس زده می شد این خودروها توسط یک خودروساز طراز اول آلمانی و تنها برای یک هدف که همان مهندسی معکوس می باشد خریداری شده اند که البته این موضوعی معمول در صنعت خودرو می باشد. به نظر می رسد همین حدس ها درست بوده و خریداران دو تسلا مدل ۳ موردبحث برندهای پورشه و آئودی بوده اند.

بنا Electrek، این دو برند لوکس آلمانی در حال همکاری باهم برای توسعه نسل بعدی پلتفرم الکتریکی، ورای مدل های جدید تایکان و e-tron GT هستند؛ اما اول اینکه آن ها باید با تسلا مدل ۳ آشنا می شدند. مهندسان به زودی فهمیدند که مشکلی دارند. در این خبر آمده است:

مهندسان پورشه و آئودی باید پلتفرم پریمیوم الکتریکی PPE خود را تغییر دهند زیرا تسلا مدل ۳ بهتر از آن چیزی است که فکر می کردند.

این پلتفرم در واقع چراغ سبز تولید را دو سال پیش دریافت کرده و هدف دو شرکت تولید آن در سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ بوده است. پلتفرم مدل ۳ نه تنها از نظر فنی فوق العاده بوده بلکه هزینه های تولید کمتری هم دارد. در این اخبار ادعا شده هزینه تولید اولین نسخه از پلتفرم پورشه و آئودی، ۳ هزار یورو گران تر خواهد بود. البته پورشه ادعا می کند این هزینه را می تواند هضم کند اما ارباب حلقه ها چنین توانایی ای ندارد.

تنها راه حل مدنظر پیدا کردن راه های کم هزینه تر و درعین حال دست یابی به مزیت تکنولوژیک نسبت به رقیب آمریکایی خود می باشد. باتری مهم ترین فاکتور هزینه ای بوده و تسلا از این نظر جزو برترین های صنعت خودرو می باشد.

شوکه شدن پورشه و آئودی با دیدن تسلا مدل 3 مهندسی معکوس شده

فعلاً ژرمن ها نمی توانند با تسلا رقابت کنند و برای این کار زمان بیشتری لازم است. به احتمال زیاد پورشه و آئودی ساخت پلتفرم PPE را به تأخیر می اندازند تا هزینه ها را کمتر کرده و آن را رقابتی تر نمایند. واقعاً غیر از این هم چاره ای نیست زیرا گفته می شود برنامه ی آئودی e-tron به خوبی پیش نرفته است. در خبرها آمده است:

شوکه شدن پورشه و آئودی با دیدن تسلا مدل 3 مهندسی معکوس شده

e-tron به عنوان اولین خودروی الکتریکی آئودی نه تنها دیر از راه رسیده بلکه به اهداف مدنظر هم دست نیافته و هزینه های توسعه ای آن بیش از ۲ میلیارد یورو بوده که بسیار بالاست. حدود ۶۰۰ هزار دستگاه خودروی در نظر گرفته شده برای فروش هم اکنون به مثابه یک توهم است.

برای مثال قرار بود شاسی بلند e-tron سال پیش به دست مشتریان نگران برسد اما مشکلات نرم افزاری گوناگون باعث ایجاد تأخیر شد. اگرچه تسلا خودروسازی بی نقص نیست اما هنوز هم از نظر تکنولوژی الکتریکی سنگ محک اکثر خودروسازان محسوب می شود.

شوکه شدن پورشه و آئودی با دیدن تسلا مدل 3 مهندسی معکوس شده
همرسانی نوشتار: