فروش ۳۰ هزار دستگاهی برند جتا در چین ظرف سه ماه

  1. دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸ ساعت ۱۳:۲۶ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
فروش 30 هزار دستگاهی برند جتا در چین ظرف سه ماه
به گزارش فرانگر

احتمالاً خیلی ها فکر می کنند گروه فولکس واگن با در اختیار داشتن دوازده برند مختلف، به آخرین چیزی که نیاز دارد ایجاد یک برند جدید است؛ اما این غول آلمانی اوایل سال جاری با تأسیس برند مستقل جتا برای بازار چین، دقیقاً همین کار را انجام داد. این برای اولین بار در تاریخ فولکس واگن است که یک مدل به یک برند مستقل تبدیل می شود. این برند جدید بخش پایه ای بازار و به ویژه خریداران جوان خودرو اولی از شهرهای بزرگ چین که هنوز سطح مالکیت خودرو در آن ها بسیار پایین است را هدف قرار داده است.

به نظر می رسد این ریسک فولکس واگن نتیجه داده است زیرا جتا طی سه ماه نخست حضور در بازار چین نزدیک به ۳۰ هزار دستگاه فروش داشته که موفق ترین سه ماه نخست در بین تمامی برندهای جدید در چین محسوب می شود. این فروش بسیار قابل توجهی است خصوصاً با توجه به اینکه جتا فعلاً تنها دو مدل شامل سدان VA۳ (که قبلاً با نام فولکس واگن جتا شناخته می شد) و کراس اوور VS۵ (نسخۀ ری بج شدهٔ سئات آتکا) را به بازار عرضه می کند. کراس اوور کامپکت VS۵ تقریباً ۸۰ درصد از فروش جتا را به خود اختصاص داده است. انتظار می رود فروش این برند نوپا با رونمایی از سومین محصول خود یعنی کراس اوور میان سایز VS۷ (نسخهٔ ری بج شدهٔ سئات تاراکو) از این هم بیشتر شود.

فروش 30 هزار دستگاهی برند جتا در چین ظرف سه ماه

عضو هیئت مدیرهٔ فروش برند فولکس واگن «یورگن استاکمن» در مورد برند جتا می گوید:

بخش پایه در بازار خودروی چین تاکنون تقریباً در انحصار برندهای چینی بوده است. برند جتا شکاف بین بخش پایه و بخش سطح بالای بازار که برند فولکس واگن در صدر آن قرار دارد را پُر می کند. ما در این شکاف پتانسیل فوق العاده ای می بینیم و شروع طوفانی جتا این ادعا را اثبات می کند

فروش 30 هزار دستگاهی برند جتا در چین ظرف سه ماه

بخش پایه هم اکنون حدود یک سوم از کل خودروهای سواری در چین را تشکیل می دهد و حدود ۸۰ درصد از خریداران برای اولین بار در زندگی خود یک خودرو را خریداری می کنند. جالب اینجا است که به گفتهٔ فولکس واگن خریداران خودرو اولی در چین به طور میانگین ۲۰ سال جوان تر از خودرو اولی های اروپا یا آمریکا هستند و مایل اند برای خرید اولین خودروی خود بین ۸ تا ۱۵ هزار یورو هزینه کنند. برند جتا با روند فروشی تقریباً به طور کامل دیجیتالی و شبکهٔ فروشی با نمایشگاه های دیجیتالی مستقل یا ادغام شده در نمایندگی های فولکس واگن، در بزرگ ترین بازار خودروی دنیا فعالیت می کند. پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تعداد نمایندگی های جتا به ۲۰۰ عدد برسد. تمامی محصولات این برند نیز توسط جوینت ونچر فولکس واگن-فاو در کارخانهٔ چنگدو تولید می شوند.

فروش 30 هزار دستگاهی برند جتا در چین ظرف سه ماه
همرسانی نوشتار: