خداحافظی فیات ۱۲۴ با بازار اروپا

  1. دوشنبه ۱۸ آذر ۹۸ ساعت ۱۰:۱۴ (۴ سال،۶ ماه قبل)
خداحافظی فیات 124 با بازار اروپا
به گزارش فرانگر

اوایل سال جاری گفته شد که فیات ۱۲۴ اسپایدر جایگزینی نخواهد داشت و حالا گفته شده که تولید این رودستر ایتالیایی در ژاپن به پایان رسیده است. به نقل از های متعدد رسانه های ایتالیایی، تولید ۱۲۴ اسپایدر و نسخهٔ پرفورمنس آبارث آن برای بازار اروپا تنها سه سال بعد از عرضهٔ به بازار خاتمه یافته است. طبق این گزارش ها، هرچند فروش ۱۲۴ برای خودرویی با بازار محدود مناسب بوده است اما این فروش به اندازهٔ کافی بالا نبوده که تمدید قرارداد تولید با مزدا را توجیه کند.

علاوه بر این، به روزرسانی پیشرانهٔ ۱.۴ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ این ماشین برای مطابقت با قوانین آلایندگی یورو ۶d هزینهٔ زیادی دارد که این مشکل هم میخ دیگری بر تابوت آن است خصوصاً با توجه به اینکه ۱۲۴ اسپایدر و هاچ بک داغ آبارث ۵۹۵ آخرین محصولات باقیماندهٔ فیات-کرایسلر هستند که همچنان از این موتور استفاده می کنند. به نقل از دیگری از رسانه ای ایتالیایی، نمایندگی های محلی از چند هفته پیش پذیرش سفارشات جدید برای این رودستر را متوقف کرده اند.

خداحافظی فیات 124 با بازار اروپا

بااین حال، رئیس ارتباطات برند فیات در فیات-کرایسلر آمریکای شمالی، «برایان زویبلمن» گفته است تولید ۱۲۴ اسپایدر مدل ۲۰۲۰ برای بازار آمریکای شمالی ادامه خواهد داشت. هرچند این خبر خوبی برای علاقه مندان آمریکایی است اما سرنوشت این خودرو بعد از مدل ۲۰۲۰ در آمریکای شمالی هم نامعلوم است زیرا تنها به روزرسانی ۱۲۴ اسپایدر برای مدل ۲۰۲۰ ارائهٔ سری «اسکورپیون استینگ» برای نسخهٔ آبارث است و عدم سرمایه گذاری فیات-کرایسلر روی این رودستر آن هم زمانی که بسیاری انتظار یک به روزرسانی میان دوره ای را داشتند، نشان از آیندهٔ مبهم و نامشخص آن دارد.

خداحافظی فیات 124 با بازار اروپا

رئیس ارتباطات فیات و آبارث «دنیلو کوگلیانس» در مورد ۱۲۴ اسپایدر می گوید:

۱۲۴ اسپایدر در اروپا همچنان دومین خودروی پرفروش در کلاس خود است اما فروش این بخش به سرعت در حال کاهش است به گونه ای که فروش آن تا پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۲۵ هزار دستگاه پیش بینی می شود که کمتر از یک سوم فروش سال ۲۰۱۳ است. این در حالی است که دیگر سگمنت ها به سرعت در حال رشد هستند؛ بنابراین با توجه به تغییر چشم انداز بازار خودروی اروپا، فیات و آبارث روی نقاط قوت خود در این تجارت تمرکز می کنند اما درهرحال، تولید ۱۲۴ برای مناطق آسیا-اقیانوسیه و آمریکای شمالی ادامه خواهد یافت

بااین حال وی هنوز نگفته است که تولید ۱۲۴ برای بازار آمریکای شمالی و آسیا-اقیانوسیه تا چه مدت ادامه خواهد داشت.

خداحافظی فیات 124 با بازار اروپا
همرسانی نوشتار: