پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی

 1. یکشنبه ۱۷ آذر ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال قبل)
پاسخ هیوندای به مهم‌ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی
به گزارش فرانگر

هر روز بر تعداد خودروسازانی که خودروهایی با قوای محرکه جدید و جایگزین را معرفی می کنند اضافه می شود و دولت ها نیز از خودروسازان می خواهند در مسیر الکتریکی سازی محصولات خود حرکت کنند.

البته هنوز مسیر زیادی برای همه گیر شدن این تکنولوژی باقی مانده به گونه ای که افراد زیادی برای خرید خودروهای الکتریکی متقاعد نشده اند. این در حالی است که فروش خودروهای الکتریکی رو به افزایش است.اما چرا؟ خب هیوندای فهرستی از معمول ترین تصورات غلط درباره ی خودروهای الکتریکی را جمع آوری کرده و پاسخی مستدل به آن ها ارائه نموده است.از جمله این سؤالات و تصورات می توان به بحث ایمنی اشاره کرد. ۲۲ درصد افراد می گویند در زمان شارژ خودروهای الکتریکی احساس امنی ندارند و ۱۸ درصد افراد نیز حتی علاقه ای به راندن این خودروها در یک طوفان سبک ندارند.

در نظرسنجی هیوندای ۲ هزار نفر شرکت کرده اند که در میان آن ها رانندگان خودروهای بنزینی، دیزلی و خودروهایی با سوخت های جایگزین حضور دارند. ۵۶ درصد افراد با اقدامات دولت ها در تشویق خریداران به استفاده از خودروهایی با سوخت جایگزین تا سال ۲۰۴۰ موافق بوده اند؛ اما نظرسنجی قبلی هیوندای نشان داده که ۴۶ درصد خریداران هنوز درباره محدوده حرکتی خودروهای الکتریکی نگرانی های جدی ای دارند.

پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی

سیلوی چایلدز مدیر تولید ارشد هیوندای بریتانیا می گوید:

شنیدن اینکه هنوز هم برخی افراد تصورات غلطی درباره خودروهای الکتریکی دارند شگفت انگیز است. ما به شما می گوییم که برق و آب را با یکدیگر ترکیب نکنید اما زمانی که بحث خودروهای الکتریکی می شود قطعاً هیچ ریسک اضافه ای در راندن این خودروها در طوفان های سبک وجود ندارد. این خودروها درست به اندازه ی محصولات دیزلی و بنزینی ایمن هستند.

او ادامه می دهد:

نگرانی درباره برد خودرو نیز موضوع جالبی است. خودروهای الکتریکی اولیه از این نظر مشکل داشتند اما امروزه می توانید خودرویی الکتریکی با برد حدود ۴۸۰ کیلومتر را بخرید و این میزان هر روز بیشتر هم می شود. خودروی هیدروژنی نکسو می تواند برد فراتر از ۶۴۰ کیلومتر داشته باشد و پر کردن مخزن هیدروژن آن نیز کمتر از ۵ دقیقه زمان می برد.

مدیر ارشد هیوندای اضافه می کند:

اما علیرغم این تصورات، تحقیقات ما به علاوه ی رشد فروش نشان می دهد که علاقه ی واقعی به خودروهای پاک تر وجود دارد. ما با دولت و تأمین کنندگان انرژی همکاری می کنیم تا از درک واقعیت های مالکیت یک خودروی الکتریکی توسط رانندگان مطمئن شویم.

هیوندای در ادامه ۱۰ نمونه از مهم ترین نگرانی های مربوط به خودروهای الکتریکی را جمع آوری و به آن ها پاسخ داده است.

 • نگرانی درباره محدوده حرکتی شما را مردد کرده است؟

وحشت نکنید. یک خودروی الکتریکی معمولی با یک بار شارژ برد بین ۱۶۰ تا ۳۲۰ کیلومتر داشته و حتی برخی خودروها برد بیش از ۴۸۰ کیلومتری هم دارند. هیوندای کنا الکتریک می تواند با یک بار شارژ مسافت ۴۴۷ کیلومتری را طی کند.

هیوندای نکسو

 • درباره عدم یافتن محل شارژ نگران هستید؟

نباید نگران باشید! در حال حاضر بیش از ۱۴۵۰۰ جایگاه شارژ در بیش از ۹ هزار منطقه ی بریتانیا وجود داشته و این شبکه به سرعت در حال گسترش است.

پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی

 • فکر می کنید یک خودروی الکتریکی خیلی گران قیمت است؟

دوباره فکر کنید. با تولید خودروهای ارزان تر و رقابتی تر و همچنین با وجود قطعات متحرک کمتر، در حقیقت خودروهای الکتریکی هزینه های نگهداری و مالکیت کمتری نسبت به نمونه های درون سوز استاندارد دارند.

 • درباره ی کندی خودروهای الکتریکی نگران هستید؟

این درست نیست! گشتاور آنی خودروهای الکتریکی باعث می شود این خودروها حتی سریع تر از نمونه های بنزینی و دیزلی باشند. برای مثال هیوندای کنا شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۷.۹ ثانیه ای دارد.

پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی

 • فکر می کنید شما نمی توانید خودروی الکتریکی خود را به کارواش برده یا آن را در باران برانید؟

البته که ما می گوییم نباید برق و آب در یکجا باشند اما زمانی که بحث خودروهای الکتریکی می شود، شما به راحتی می توانید از کارواش استفاده کرده و هیچ ریسک اضافی در راندن این نوع خودروها در باران و رگبار وجود ندارد.

 • انتخاب های کافی در بازار وجود ندارد؟

بازار خودروهای الکتریکی به سرعت در حال گسترش است. در واقع هیوندای هم اکنون بزرگ ترین ناوگان حمل ونقل الکتریکی در دنیا را دارد که شامل خودروهای الکتریکی، هیبریدی و هیدروژنی می باشد.

 • نگران هستید که باتری خودروهای الکتریکی بحران زیست محیطی را تشدید کند؟

باتری خودروهای الکتریکی درست همانند باتری خودروهای بنزینی و دیزلی قابل بازیافت است. سلول های موجود در باتری ها را می توان در سیستم های خورشیدی و بادی بکار گرفت و یا اینکه آن ها را به عناصر ارزشمندتر دیگری تبدیل نمود.

پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی

 • درباره ایمنی خودروهای الکتریکی شک دارید؟

مطمئن باشید که خودروهای الکتریکی همان تست های سخت تصادف را پشت سر گذاشته و همان استانداردهای ایمنی موردنیاز برای خودروهای بنزینی و دیزلی را پاس می کنند.

پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی

 • نگران هزینه های تعمیر سنگین و قطعات خودروهای الکتریکی هستید؟

نیازی نیست نگران باشید. بخش اعظم تأمین کنندگان قطعات یدکی هم اکنون پشتیبانی از خودروهای الکتریکی را نیز انجام می دهند.

پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی

 • فکر می کنید خودروهای الکتریکی مناسب ماشین بازها نیستند؟

شما ناامید نخواهید شد. به محض اینکه پا را روی پدال گاز فشار دهید، انتقال آنی قدرت به چرخ ها و شتاب گیری بسیار خوب خودروهای الکتریکی را مشاهده خواهید کرد.

پاسخ هیوندای به مهم ترین سؤالات خریداران خودروهای الکتریکی
همرسانی نوشتار: