لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات!

  1. یکشنبه ۱۷ آذر ۹۸ ساعت ۱۱:۲۴ (۴ سال،۷ ماه قبل)
لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات!
به گزارش فرانگر

توانایی های ارتباط بی سیم در حال گسترش در صنعت خودرو می باشد. گوشی های هوشمند امروزی امکانات بسیار گسترده ای داشته و با استفاده از آن ها می توانید به موزیک گوش داده و به راحتی به مقصد خود هم برسید. با این وجود عصر سیستم های بی سیم درون خودرویی نسبت به حوزه های دیگر پیشرفت کمتری داشته اما حالا وضعیت تغییر کرده است.

پیرلی هم اکنون لاستیکی را معرفی کرده که می تواند داده های ارزشمند درباره ی شرایط جاده و دیگر پارامترها را به خودرو یا دیگر دستگاه های نزدیک بفرستد. سایبر لاستیک (!) این شرکت از دیسک بسیار کوچکی داخل خود برخوردار بوده و روی آن یک حسگر، پردازنده و سیستم های الکترونیکی و ارتباطی جای گرفته است. این دیسک پارامترهای حیاتی و مهم را بررسی کرده و آن ها را به ECU خودرو و دیگر بخش ها می فرستد.

اگر خودرو به طور ناگهانی با پدیده هیدروپلنینگ روبرو شود لاستیک هوشمند پیرلی به راننده کمک خواهد کرد تا از تصادف پیشگیری کند. این لاستیک همچنین به دیگر رانندگان پشت سری هشدار خواهد داد که خطری وجود دارد. در مواقعی که لاستیک چنین شرایطی را تجربه می کند امکان تنظیم برنامه ریزی پیشرانه، کنترل کشش و حتی تنظیمات سیستم تعلیق وجود خواهد داشت. این لاستیک همچنین می تواند اطلاعات اساسی همچون عمق عاج، فشار، دما و شتاب لاستیک را بررسی کند.

لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات!

اگرچه سایبر لاستیک پیرلی بیشتر به درد جاده می خورد اما کمپانی سازنده حسگرهایی هم داخل لاستیک های بسیار چسبان پی زیر تروفئو قرار داده است. این لاستیک که در آئودی A۸ برای تست نصب شده به طور موفقی مسیرهای خیس را تشخیص داده و اطلاعات خود را به Q۸ پشت سری فرستاده است. Q۸ هم پیش از رسیدن به مسیر و با استفاده از ارتباط ۵G پیام را دریافت کرده است.

لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات!

اگرچه این تکنولوژی به طور کامل وارد جاده ها نشده اما امروز در صنعت دیده می شود. تکنولوژی موردبحث زمان زیادی را در بحث بررسی فشار باد کامیون ها صرفه جویی کرده زیرا راننده بصورت دقیق از وضعیت لاستیک ها آگاه می شود. تست های بلندمدت جاده ای باید انجام شود اما به نظر می رسد این حرکتی درست در مسیر بهبود ایمنی جاده ای است.

لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات!

لاستیک پیرلی با قابلیت انتقال اطلاعات!
همرسانی نوشتار: