مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B۲

  1. شنبه ۱۶ آذر ۹۸ ساعت ۱۶:۰۱ (۴ سال،۷ ماه قبل)
مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2
به گزارش فرانگر

طی چند هفته گذشته همه از پیکاپ الکتریکی تسلا سخن گفته اند. تاکنون اکثر افراد به طراحی این خودرو اشاره کرده اند اما باید به این نکته اشاره کرد که این خودرو از تکنولوژی های مدرنی سود می برد که شاید کمتر توجهی به آن ها شده باشد. یکی از رقبای این خودرو که کمتر در خبرها به آن اشاره می شود بولینگر B۲ است. ما در این نوشتار می خواهیم مقایسه ای بین دو پیکاپ الکتریکی سایبرتراک و B۲ داشته باشیم. با ما همراه باشید.

  • قیمت

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2


قیمت این دو پیکاپ اختلاف فوق العاده زیادی با یکدیگر دارد به گونه ای که تسلا می گوید بهای پایه سایبرتراک برابر با 39900 دلار خواهد بود درحالی که قیمت بولینگر B2 از 125 هزار دلار آغاز خواهد شد. البته بولینگر روش سنتی قرض پول از سرمایه گذار و… را کنار گذاشته و بجای آن قیمت گذاری جدیدی را انتخاب کرده تا هزینه های متریال و تولید خود را پوشش دهد. اگر این روش جواب دهد قیمت محصول بولینگر با گذشت زمان کاهش خواهد یافت.
  • ظرفیت یدک کشی و محفظه بار

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2


چند وقت پیش بود که ماسک اعلام کرد تسلا سایبرتراک ظرفیت یدک کشی حدود 13.5 تنی خواهد داشت. او حتی طعنه ای هم به ظرفیت یدک کشی رم 1500 زده بود. البته ظرفیت یدک کشی نسخه های گوناگون سایبرتراک متغیر بوده و در حداکثر حالت خود یعنی در مدل سه موتوره چهار چرخ محرک به 6350 کیلوگرم خواهد رسید.

بولینگر B۲ حداکثر ظرفیت یدک کشی ۳۴۰۰ کیلوگرمی خواهد داشت. البته ظرفیت محفظه بار آن به ۲۲۷۰ کیلوگرم می رسد درحالی که ظرفیت محفظه بار سایبرتراک برابر با ۱۵۸۷ کیلوگرم است. از نظر خود محفظه بار واضح است که بولینگر به دنبال کارهای سخت است و بخش عقب کابین با خواباندن صندلی ها فضای بهتری را ایجاد خواهد کرد. سایبرتراک هم ویژگی های به دردبخوری در این بخش داشته که از جمله آن ها می توان به فضای زیر محفظه بار اشاره کرد.

  • طراحی ظاهری

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2


طراحی سایبرتراک با انتقادات زیاد و حتی به سخره گرفته شدن توسط رسانه ها همراه شده است. بولینگر B2 را نیز می توان با لندروور دیفندرهای قدیمی اشتباه گرفت.

هر دو خودرو البته فلسفه ی طراحی خاص خود را دارند. سایبرتراک از طراحی استرس-پوست استفاده کرده و در بدنه آن فولاد ضدزنگ به چشم می خورد. بولینگر B۲ از طراحی بدنه روی فریم سنتی سود برده و بدنه ی تمام آلومینیومی آن نیز به دنبال کاهش هرچه بیشتر وزن بوده است.

  • کابین

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2


اینجاست که سایبرتراک با کابین جادار و مدرن و پر از تکنولوژی های روز برنده می شود. بولینگر B2 تکنولوژی کابین خود را از دهه 70 میلادی گرفته و شیشه های دستی، پشت آمپرهای آنالوگ و پانل های تخت داشبورد و درب ها این موضوع را به خوبی نشان می دهند.

اگرچه سایبرتراک از تجارب ارزنده تسلا در بحث طراحی کابین سود می برد اما کابین بولینگر را می توان فقط با هدف کاربری توصیف کرد.

  • قضاوت نهایی

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2

مقایسه تسلا سایبرتراک و بولینگر B2


به نظر می رسد تسلا با کنار گذاشتن سنت ها در کلاس پیکاپ ها به دنبال دگرگون کردن این بازار است. استفاده از فولاد ضدزنگ می تواند راه حلی برای یک مشکل باشد و همین موضوع در طراحی جعبه ای سایبرتراک هم مشهود است. تناسبات جعبه ای شکل باعث ایجاد حداکثر فضای کاربردی می شوند.

بولینگر روش سرراست تری را در پیش گرفته و تنها مصارف کاربران را مدنظر قرار داده است. این خودرو می تواند چوب های سنگین و دراز را حمل کرده و در محفظه بار آن بار سنگین را قرار داد. البته کابین خودرو نیز جای تعریفی ندارد.

نهایت باید گفت اگر سایبرتراک با همین مشخصات وارد خط تولید شود پس ما شاهد یک پیکاپ مختص سبک زندگی افراد خواهیم بود. خودرویی شبیه به اینکه ATV خود را پشت آن قرار داده و با دوستان به یک سفر آخر هفته بروید. بولینگر خودرویی برای افرادی ساخته که از پیکاپ بی رحمانه کار می کشند.

منبع: carbuzz
همرسانی نوشتار: