پشت فرمان سدان لوکس آئودی S۸ جدید

  1. جمعه ۱۵ آذر ۹۸ ساعت ۱۹:۰۵ (۳ سال،۱۱ ماه قبل)
پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید
به گزارش فرانگر

علاوه بر سوپرکار R۸، آئودی S۸ را می توان یکی از پرچم داران پرفورمنس ارباب حلقه ها دانست. در جدیدترین نسل این خودرو شاهد تکنولوژی های فوق العاده پیشرفته ای هستیم که باعث می شود یک لیموزین بسیار لوکس و درعین حال پرفورمنس تولید شود.

شروع کردن به صحبت درباره ی S۸ سخت است هرچند وجود پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو در دل مدل S۸ به معنی عدم وجود شک و تردید درباره پرفورمنس این خودرو می باشد. این پیشرانه درست مشابه همان نیروگاهی است که در RS۷ جدید بکار رفته و در این مورد قدرت ۵۶۳ اسب بخاری و گشتاور ۸۰۰ نیوتون متری دارد. این نیروی عظیم از طریق سیستم چهار چرخ محرک کواتروی آئودی به سطح زمین منتقل می شود.

Audi S8 2019

نتیجه ی چنین آرایشی شتاب گیری سوپرکار مانند است. علیرغم وجود وزن ۲۳۲۰ کیلوگرمی، S۸ در عرض ۳.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد اما حداکثر سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک خودرو تعویض های نرمی داشته و سیستم هیبریدی ملایم ۴۸ ولتی نیز از میزان حجم کاری پیشرانه کاسته و مصرف سوخت را نیز کاهش می دهد. سیستم چهار چرخ محرک نیز می تواند گشتاور را در حد نیاز توزیع کرده تا ۷۰ درصد آن را به جلو و تا ۸۵ درصد به عقب منتقل کند.

Audi S8 2019

سیستم هوشمندتر بکار رفته در S۸ سیستم تعلیق پیش بینی کننده و فعال است. این سیستم بادی مشابه نمونه بکار رفته در سایر نسخه های A۸ بوده و جنبه ی پیش بینی کننده آن از دوربین ها برای پایش جاده استفاده کرده و سیستم تعلیق را به صورت مداوم تنظیم می کند؛ بنابراین زمانی که شما به سرعت گیر نزدیک شوید ارتفاع خودرو کمی افزایش می یابد تا سیستم تعلیق به صورت کامل آن را جذب کند.

Audi S8 2019

سیستم تعلیق همچنین می تواند در سر پیچ ها بکار آید و در حالت کامفورت پلاس تا سه درجه تغییر دهد. این سیستم می تواند ارتفاع خودرو را تا ۵۰ میلی متر افزایش دهد. S۸ همچنین از ویژگی های دیگری همچون فرمان پذیری چهار چرخ و تکنولوژی غیرفعال سازی سیلندر برای کاهش مصرف سوخت استفاده می کند.

Audi S8 2019

از نظر بصری هم آئودی تغییرات ملایمی را اعمال کرده است. S۸ از جلوپنجره ای با عناصر نقره ای رنگ، تریم متمایز پایین بدنه و پوشش آینه ها، نشان های متمایز و چهار خروجی اگزوز سود برده و رینگ های آن نیز متفاوت هستند. داخل کابین نیز خیلی تغییر نکرده و صندلی های اسپورت با دوخت الماسی جزو ویژگی های متمایز آن هستند.

Audi S8 2019

در بخش عقب خودرو فضای زیادی وجود داشته و افراد قدبلند به راحتی خواهند توانست در این بخش بنشینند.

Audi S8 2019

سیستم تعلیق خودرو در حالت کامفورت پلاس کاملاً گیراست. دوربین این خودرو نیازمند دید خوب به جاده است بنابراین وقتی در حال حرکت سپر به سپر با خودروی جلویی هستید خودرو در هنگام روبرو شدن با دست انداز آن را تشخیص نخواهد داد اما در غیر این صورت همانند یک سیتروئن ناهمواری ها را پشت سر می گذارد.

Audi S8 2019

عملکرد خودرو در سر پیچ نیز گیراست. این سیستم در سرعت های متوسط بهترین عملکرد را به نمایش گذاشته و خودرو را در جهتی که دستور دهید حرکت می دهد و تأثیر نیروی عبور از پیچ بر سرنشینان را کاهش خواهد داد هرچند شاید برخی افراد آن را کمی عجیب بدانند.

Audi S8 2019

S۸ همان راحتی و ویژگی های استاندارد A۸ همچون صدای باد، صدای لاستیک و ناله ی پیشرانه را داشته و البته تا زمانی که توانایی های پیشرانه ۸ سیلندر را تست نکنید خیلی با صدای پیشرانه آشنا نخواهید شد.

Audi S8 2019

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید


همیشه حرکت لیموزین های پرفورمنسی همچون S8 قابل توجه بوده و اگر شما حالت دینامیک را انتخاب کنید نیازمند اندکی فشار روی پدال گاز خواهید بود تا به پا شدن طوفان را تماشا کنید. صدای پیشرانه با استانداردهای پیشرانه 8 سیلندر خیلی زیاد و پرطنین نیست اما غرش پس زمینه همچنان هیجان انگیز است.

در پیچ هاست که دیگر تکنولوژی های S۸ می درخشند. این سیستم فرمان پذیری چهار چرخ است که باعث عملکرد سطح بالای خودرو می شود. S۸ به طور قابل توجهی چابک بوده و اگرچه بازخورد زیادی از فرمان به دست نمی آید اما تا زمانی که خودرو را شدیداً تحت فشار قرار ندهید خبری از بیش فرمانی نخواهد بود.

Audi S8 2019

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید


در کل پرفورمنس این سدان لوکس احساس برانگیز بوده اما حداقل بازخورد از دماغه به دست می آید ولی S8 یک خودروی لوکس است تا محصولی تمام اسپورت. این خودرو یک A8 بسیار تیز بوده و البته از این مورد ناامید نخواهید شد.

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید

پشت فرمان سدان لوکس آئودی S8 جدید


مدل های S اخیر آئودی به طور سورپرایز کننده ای راننده را در بحث رانندگی درگیر می کنند. S8 جدید این موضوع را به خوبی نشان نمی دهد اما تکنولوژی های بسیار زیادی داشته و تواناتر از وزن 2.2 تنی خود نشان می دهد. سیستم تعلیق فعال این خودرو کیفیت سواری سنتی محصولات سیتروئن را ارائه می کند که بسیار جالب است.

مشخصات آئودی S۸

  • قیمت: ۱۰۰ هزار پوند (تخمینی)
  • پیشرانه: ۸ سیلندر ۴ لیتری توربوی بنزینی
  • قدرت/گشتاور: ۵۶۳ اسب بخار/۸۰۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۸ سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳.۹ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۲۵۰ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: اعلام نشده

منبع: autoexpress
همرسانی نوشتار: