شباهت قابل توجه فراری روما با مازراتی آلفیری

  1. جمعه ۱۵ آذر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۱ (۴ سال،۷ ماه قبل)
شباهت قابل‌توجه فراری روما با مازراتی آلفیری
به گزارش فرانگر

علیرغم اینکه طراحی های فراری طی سال های اخیر بشدت موردانتقاد قرار گرفته است، بسیاری موافق هستند که جدیدترین محصول این شرکت یعنی روما یکی از خوش چهره ترین فراری ها طی مدتی طولانی است. گرند تورر جدید مارانلو خودرویی شیک و جمع وجور به نظر می رسد و به همین دلیل با سوپراسپرت هایی مثل آستون مارتین و پورشه مقایسه می شود؛ بنابراین خریداران می توانند یک گرند تورر ساده گرا با ۶۲۰ اسب بخار قدرت، شتاب ۳.۴ ثانیه و صدایی مشابه یک هیولای ایتالیایی را داشته باشند که طراحی جادویی و ظریف، جذابیت آن را دوچندان کرده است.

شباهت قابل توجه فراری روما با مازراتی آلفیری

هرچند روما به اندازهٔ SF۹۰ استراداله پرزرق وبرق نیست اما قطعاً ماهیتی قوی از زبان طراحی فراری را نشان می دهد. دماغه و چراغ های جلوی این ماشین شباهت بسیار زیادی به مدل روباز فراری مونزا دارند که از فراری های دههٔ ۶۰ الهام گرفته است درحالی که قسمت عقبی بزرگ با چهار چراغ و سر اگزوز هم به ساخته های مدرن مارانلو مثل ۶۱۲ و ۴۵۸ شبیه است؛ اما در همین حال، بین روما و کانسپت مازراتی آلفیری هم شباهت زیادی به چشم می خورد و به همین دلیل شایعاتی احتمال داده اند که جدیدترین اسب ایتالیایی ها تأثیراتی از کانسپت مازراتی گرفته باشد. این یعنی برخلاف ادعای فراری، ممکن است روما از خانوادهٔ پورتوفینو نبوده و به آلفیری ارتباط داشته باشد.

شباهت قابل توجه فراری روما با مازراتی آلفیری

شباهت قابل توجه فراری روما با مازراتی آلفیری

آلفیری به عنوان یک کانسپت در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و در سال ۲۰۲۰ به عنوان جایگزین گرن توریزمو راهی خط تولید خواهد شد. از سوی دیگر، درحالی که انتظار می رفت روما با پیشرانه های مختلفی مثل V۶ و حتی نسخهٔ پلاگین هیبریدی ارائه شود، به همان پیشرانهٔ V۸ ۱۳۶ نمادین فراری مجهز شده است یعنی همان موتوری که در سینهٔ مازراتی گرن توریزمو قرار دارد و احتمالاً زیر کاپوت آلفیری هم قرار خواهد گرفت. همهٔ این گمانه زنی ها با نگاهی شانه به شانه به روما و آلفیری بشدت تقویت می شوند زیرا همان طور که گفته شد، این دو گرن تورر ایتالیایی در ظاهر شباهت زیادی به هم دارند.

شباهت قابل توجه فراری روما با مازراتی آلفیری

شباهت قابل توجه فراری روما با مازراتی آلفیری

دماغه و چراغ های جلوی تیز، اسپلیتر چندتکه، گلگیرهای جلو، طراحی خمیدهٔ عقب و چراغ های عقب افقی آلفیری همگی به روما شباهت دارند. علاوه بر این، روما پنج سال بعد از رونمایی کانسپت مازراتی معرفی شده که زمان معقولی برای توسعهٔ یک خودروی جدید است؛ بنابراین همهٔ این ها موجب شده تصور شود که گرند تورر جدید فراری بر اساس کانسپت مازراتی ساخته شده است؛ اما با مطرح شدن این شایعات و گمانه زنی ها، سخنگوی فراری اعلام کرده است که روما صد درصد محصول مرکز طراحی فراری است. درهرحال هرچند ایتالیایی ها هرگونه ارتباط میان روما و آلفیری را رد کرده اند اما شباهت میان این دو گرن تورر قابل کتمان نیست.

شباهت قابل توجه فراری روما با مازراتی آلفیری
همرسانی نوشتار: