تائید تولید سوپرکار پلاگین هیبریدی مک لارن

  1. جمعه ۱۵ آذر ۹۸ ساعت ۰۸:۰۰ (۴ سال،۶ ماه قبل)
تائید تولید سوپرکار پلاگین هیبریدی مک لارن
به گزارش فرانگر

مک لارن اولین بار در سال ۲۰۱۳ پاهای خود را به دریای هیبریدی ها زد و هایپرکار مشهور P۱ را ساخت. در طول این سال ها مکرراً درباره ی عدم آماده بودن این تکنولوژی برای تولید خودروی الکتریکی کامل را شنیده ایم و هنوز هم از نظر مک لارن چیزی تغییر نکرده است. البته مدیر بازاریابی این خودروساز اوایل سال جاری اظهار داشته بود که یک خودروی الکتریکی خالص وزن بالایی خواهد داشت. اگرچه به این زودی ها خبری از محصولات بدون آلایندگی مک لارن نخواهد بود اما این برند بریتانیایی خود را آماده ی هیبریدی کردن سبد محصولاتش می کند.

مایک فلووییت مدیرعامل مک لارن در مصاحبه با کار اند درایور گفته که نسل بعدی پلتفرم این خودروساز بهار سال آینده میلادی به صورت رسمی تولید خواهد شد. اولین خودروی شامل این برنامه پیش از پایان سال ۲۰۲۰ معرفی می شود و با آغاز سال ۲۰۲۱ روانه ی بازار آمریکا خواهد شد. در طول ۳ تا ۴ سال آینده کل محصولات مک لارن با استفاده از قوای محرکه پلاگین هیبریدی که برد الکتریکی حداکثر ۳۲ کیلومتری خواهند داشت هیبریدی خواهند شد.

یکی از محصولات جدید این شرکت سوپرکاری با شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲.۳ ثانیه ای خواهد بود که آن را سه دهم ثانیه سریع تر از P۱ می کند. همچنین گفته شده این خودرو از سیستم چهار چرخ محرک حاصل از ترکیب پیشرانه درون سوز و واحد الکتریکی سود خواهد برد.

تائید تولید سوپرکار پلاگین هیبریدی مک لارن

اگر درباره ی وزن بیشتر این خودرو نگران شده اید نباید این گونه باشید زیرا فلووییت گفته است قطعات مربوط به سیستم هیبریدی باعث خواهد شد وزن این سوپرکار پلاگین هیبریدی تنها حدود ۳۰ کیلوگرم بیشتر از مک لارن های کنونی باشد و این موضوع خیلی بدی نیست زیرا قدرت بیشتر و گشتاور بهتر در دورهای پایین باعث پوشش این نقیصه خواهند شد.

تائید تولید سوپرکار پلاگین هیبریدی مک لارن

اگرچه پیشرانه ی ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی مشهور مک لارن همچنان در سال های آینده نیز روی محصولات این برند نصب خواهند شد اما بریتانیایی ها می گویند پیشرانه ی ۶ سیلندر سبک تر نیز تولید خواهد شده و با سیستم هیبریدی همراه خواهد شد.

تائید تولید سوپرکار پلاگین هیبریدی مک لارن
همرسانی نوشتار: