مکزیکی ها هم طالب سایبرتراک تسلا شدند!

  1. چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸ ساعت ۰۷:۳۳ (۳ سال،۹ ماه قبل)
مکزیکی‌ها هم طالب سایبرتراک تسلا شدند!
به گزارش فرانگر

اولین نمونه های پیکاپ الکتریکی تسلا سایبرتراک تا اواخر سال ۲۰۲۱ به دست مشتریان نخواهند رسید اما این خودروساز قبلاً پیش فروش خودروی خود را انجام داده و بیش از ۲۵۰ هزار نفر برای خرید آن ابراز علاقه کرده اند. ۱۵ دستگاه از این پیش خریدها به شهردار شهر سیوداد والس در ایالت سن لوئیس پوتوسی مکزیک مربوط می شود. شهردار این شهر تائید کرده با پول خودش ۱۵۰۰ دلار سپرده برای خرید این خودروها را تأمین کرده است.

شهردار گفته است:

من ۱۰ دستگاه مدل دو موتوره و ۵ دستگاه مدل سه موتوره را رزرو کرده ام. ما تصویر سفارش خود را گرفته و به ایلان ماسک خواهیم فرستاد تا بلکه او تخفیفی برای ما قائل شود.

او اذهان داشته پیش از پیش سفارش سایبرتراک با متخصصان امر مشورت نکرده اما تصمیمی که گرفته حس مشترکی داشته است. پیکاپ های تمام الکتریکی شهرداری شهر یاد شده برای کار در نیروی پلیس و جمع آوری زباله در نظر گرفته خواهند شد.او گفته است:

مکزیکی ها هم طالب سایبرتراک تسلا شدند!

پیکاپ تسلا فقط روی سرعت تمرکز ندارد و ما هم خواهان سرعت نیستیم. چیزی که ما به دنبالش هستیم گشتاور پیشرانه به منظور حمل لوله های آب و تریلر جمع آوری زباله است. سایبرتراک دو برابر پیکاپ های نرمال ظرفیت حمل دارد.

اگر یک محاسبه ساده انجام دهید خواهید فهمید که ۱۵ خودروی سفارش داده شده این شهردار در کل مبلغ ۸۴۸ هزار دلار می شود اما باور بر این است که این پیکاپ ها سالانه باعث صرفه جویی حدود ۱.۲ میلیون دلاری خواهند شد.

مکزیکی ها هم طالب سایبرتراک تسلا شدند!

شهردار سیوداد والس ادامه می دهد:

مکزیکی ها هم طالب سایبرتراک تسلا شدند!

موضوع مهم صرف نظر از هزینه های خرید نسبتاً بالا مزیت های وجود چنین خودروها و صرفه جویی های حاصل از آن است.

ذکر این نکته مهم است که سایبرتراک معرفی شده در چند هفته پیش نمونه ای پروتوتایپ بوده و هنوز آماده تولید نیست.
همرسانی نوشتار: