چرا نیسان IDx هرگز تولید نشد؟!

  1. سه شنبه ۱۲ آذر ۹۸ ساعت ۱۸:۰۳ (۴ سال،۷ ماه قبل)
چرا نیسان IDx هرگز تولید نشد؟!
به گزارش فرانگر

در سال های اخیر تعداد کمی از محصولات نیسان توانسته اند همچون کانسپت های IDx Freeflow و IDx نیسمو طرفداران را خوشحال کنند. این دو خودروی مفهومی در سال ۲۰۱۳ و به عنوان جایگزین معنوی داتسون ۵۱۰ معرفی شدند.

درست زمانی که پرده از روی این کانسپت های رترو کنار رفت دنیای خودرو بسیار هیجان زده شد. ایده ی تولید خودروی ارزان، پیشرانه جلو، دیفرانسیل عقب و اسپورت توسط نیسان که طراحی جذاب تری در مقایسه با ۳۷۰Z داشت کاملاً با استقبال مواجه شد. متأسفانه IDX هرگز وارد خط تولید نشد و حالا یکی از مهندسان نیسان دلیل این امر را توضیح داده است.

در یکی از شبکه های اجتماعی از کارکنان خودروسازان گوناگون درباره ی خودروها سؤال می شود و یکی از کاربران ادعا کرده یکی از کارمندان نیسان که البته هویتش فاش نشده دلایل عدم تولید این خودرو توسط نیسان را بازگو کرده است.

چرا نیسان IDx هرگز تولید نشد؟!

در آغاز باید گفت طبق اظهارات کارمند نیسان، یک داتسون ۵۱۰ مدرن خودرویی کوچک بوده و اگرچه چنین محصولی می توانست رقیب تویوتا ۸۶ و سوبارو BRZ باشد اما شانس کمی برای فروش خوب این خودرو وجود داشته مخصوصاً اینکه می دانیم نیسان قبلاً مدل اسپورت ۳۷۰Z را تولید کرده است.

چرا نیسان IDx هرگز تولید نشد؟!

ثانیاً نیسان هیچ جایی برای تولید این خودروی اسپورت نداشته است. تنها کارخانه ای که می توانسته این خودرو را تولید کند سایت توچیگی ژاپن بوده یعنی جایی که مدل های ۳۷۰Z، GT-R و اسکای لاین مخصوص بازار ژاپن مونتاژ می شوند. در این کارخانه همچنین خودروهای دیفرانسیل عقب و چهار چرخ محرک با پیشرانه های نصب شده در طول خودرو روی خط تولید می روند. البته بازنگری در این سایت به منظور تولید IDx نیازمند سرمایه گذاری زیادی بوده است.

چرا نیسان IDx هرگز تولید نشد؟!

چرا نیسان IDx هرگز تولید نشد؟!

چرا نیسان IDx هرگز تولید نشد؟!


نهایتاً هم باید به حاشیه سود چنین خودروی اسپورتی اشاره کنیم که خیلی بالا نبوده و نیسان توجیه اقتصادی زیادی در تولید آن ندیده است که چنین امری واقعاً جای تأسف و شرمساری دارد…همرسانی نوشتار: