دردسر فراخوان های دایملر، این بار پیشرانه های دیزلی رنو!

  1. سه شنبه ۱۲ آذر ۹۸ ساعت ۱۱:۰۱ (۳ سال،۱۲ ماه قبل)
دردسر فراخوان‌های دایملر، این بار پیشرانه‌های دیزلی رنو!
به گزارش فرانگر

احتمال مجبور شدن دایملر برای فراخوان برخی از محصولات کامپکت مرسدس مجهز به پیشرانه های دیزلی گرفته شده از رنو وجود دارد.

بنا روزنامه اشپیگل، KBA آلمان در حال حاضر مشغول بررسی نرم افزاری مشکوک که در برخی از پیشرانه های دیزلی کوچک بکار رفته می باشد. دیگر رسانه آلمانی هم گفته که این پیشرانه ها در محصولات مرسدس A و B کلاس بکار رفته ولی خبری از نصب آن ها در محصولات اسمارت نیست.

ظاهراً رنو وجود هرگونه مشکل در پیشرانه های خود را رد و ادعا کرده نرم افزار مدیریت پیشرانه ی این شرکت که به مرسدس تحویل داده شده توسط مهندسان این خودروساز آلمانی برنامه ریزی شده است.

تا به اینجا مشخص نیست که کدام محصولات در حال بازرسی هستند و آیا جدیدترین نسل A کلاس نیز شامل این فراخوان احتمالی خواهد شد یا خیر. شایان ذکر است نسل جدید مرسدس A کلاس از پیشرانه ی ۱.۵ لیتری توربودیزل ساخت رنو نیز برخوردار است.

دردسر فراخوان های دایملر، این بار پیشرانه های دیزلی رنو!

این خودروساز آلمانی از اشاره به جزئیات خودداری کرده اما گفته که احتمال فراخوان های دیگر به دلیل رسوایی آلایندگی قبلی را رد نمی کند. مقامات آلمانی قبلاً دایملر را به خاطر استفاده از نرم افزار دیزلی غیرقانونی حدود ۱ میلیارد دلار جریمه کرده اند.

در می سال ۲۰۱۷ بود که مقامات آلمانی به عنوان بخشی از تحقیقات خود به دفاتر دایملر یورش برده و در آنجا فهمیده شد که حدود ۲۸۰ هزار دستگاه مرسدس C و E کلاس از نرم افزارهای غیرقانونی استفاده کرده اند. این امر منجر به فراخوان حدود ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۲۰۱۸ شد که حدود ۶۰ هزار دستگاه آن ها از نوع GLK بود.

دایملر همچنین توسط وزارت دادگستری آمریکا نیز زیر ذره بین قرار داشته و در نیوجرسی هم از آن شکایت شده است.
همرسانی نوشتار: