نگرانی های ایمنی درباره تسلا سایبرتراک

  1. یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ ساعت ۰۹:۱۸ (۴ سال،۶ ماه قبل)
نگرانی‌های ایمنی درباره تسلا سایبرتراک
به گزارش فرانگر

مدیر برنامه ارزیابی خودروی جدید استرالیا ANCAP که بخش اصلی تست ایمنی خودروها در این کشور می باشد نگرانی های خود درباره ی طراحی تسلا سایبرتراک و خطرات آن در روبرو شدن با عابران پیاده و دیگر کاربران جاده را ابراز کرده است.

جیمز گوودوین در مصاحبه با News گفته که شکل بدنه ی فولاد ضدزنگ سایبرتراک می تواند ریسکی برای دیگر کاربران جاده باشد. او اظهار داشته تسلا قبلاً هم ایمنی سرنشینان خودروهای خود را به ایمنی عابران پیاده و موتورسواران ترجیح داده است.

گوودوین می گوید:

با فکر کردن به دیگر کاربران جاده می توان گفت بخش جلوی تسلا سایبرتراک خطراتی را برای عابران پیاده در پی خواهد داشت. این خطرات و جراحات می تواند در بخش پا و سر عابران ایجاد شود… طراحی بخش جلوی خودرو به گونه ای است که پاهای فرد بیشترین ریسک مجروح شدن را خواهد داشت.

نگرانی های ایمنی درباره تسلا سایبرتراک

نگرانی های ایمنی درباره تسلا سایبرتراک


گوودوین می گوید ساختار خارجی بسیار قوی سایبرتراک که به راحتی در برابر ضربات پتک و چکش دوام آورده شاید تأثیرات شدیدی روی عابران و سرنشینان خودروهای دیگر بگذارد.
او می گوید:
ما انتظار داریم خود خودرو هم بتواند بخشی از انرژی تصادف را جذب کند… اگر سایبرتراک نتواند انرژی تصادف را جذب کند سرنشینان داخل خودرو صدمه خواهند دید.

تسلا نگفته که پیش از تولید این پیکاپ الکتریکی چه تغییراتی را در آن اعمال خواهد کرد اما بعضی بخش ها باید بازنگری شوند. اول از همه باید گفت مدل به نمایش درآمده فاقد برف پاک کن ها، چراغ های راهنما و… بوده و رینگ و لاستیک های آن نیز باید تعویض شوند.

نگرانی های ایمنی درباره تسلا سایبرتراک

با این وجود درحالی که انتقادات زیادی به طراحی ظاهری این خودرو وارد شده اما حدس می زنیم تسلا تنها تغییراتی حداقلی در نسخه نهایی اعمال کند زیرا پیش سفارش این خودرو بسیار بالا بوده است. البته تسلا باید در زمان تولید این خودرو تأییدیه های ایمنی را نیز دریافت کند.

نگرانی های ایمنی درباره تسلا سایبرتراک

[دانلود ویدئو]
همرسانی نوشتار: