بنتلی به دنبال تولید خودرویی فوق العاده خاص و گران بها

  1. شنبه ۹ آذر ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
بنتلی به دنبال تولید خودرویی فوق‌العاده خاص و گران‌بها
به گزارش فرانگر

اگر بنتلی کانتیننتال GT کانورتیبل از نظر شما خیلی پیش پا افتاده است پس بهتر است به این خبر گوش کنید زیرا ظاهراً بریتانیایی ها در کار روی یک رودستر تولید محدودی هستند که از کانسپت برجسته ی EXP ۱۰۰ GT الهام می گیرد.

اتوکار می گوید این خودرو توسط مولینر توسعه یافته و به اولین خودروی کوچ بیلت این شرکت از زمان تولید بنتلی لیموزین برای ملکه الیزابت دوم در سال ۲۰۰۲ تبدیل می شود.

فعلاً چیز زیادی درباره این خودرو نمی دانیم ولی خبر رسیده که فعلاً چراغ سبز تولید این خودرو صادر نشده است. البته احتمال تولید چنین محصولی در سال ۲۰۲۱ وجود دارد و از آن به عنوان حد نهایی یک گرندتورر اسپورت با کاکپیت باز نام برده است. محصول موردبحث طبق شنیده ها خودرویی دو نفره با استایل مشابه بارچتا خواهد بود و به همین خاطر در آن سقف حذف شده و از ویژگی های طراحی کانسپت یاد شده استفاده خواهد شد.

انتظار می رود این خودرو درست همانند مدل مفهومی از متریال پایداری استفاده کند. فعلاً اشاره ای به مشخصات محصول جدید بنتلی نشده اما EXP ۱۰۰ GT از کتان ویژه و چوبی ۵ هزار ساله استفاده کرده بود.

بنتلی به دنبال تولید خودرویی فوق العاده خاص و گران بها

اگرچه کانسپت بنتلی از قوای محرکه الکتریکی استفاده کرده اما رودستر جدید شرکت ظاهراً از پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری مشهور خودروساز استفاده خواهد کرد. خبری از افزایش قدرت این پیشرانه منتشر نشده اما این نیروگاه می تواند حداقل قدرت ۶۲۶ اسبی و گشتاور ۹۰۰ نیوتون متری داشته باشد. با توجه به کاهش وزن حاصل از حذف سقف، رودستر جدید بنتلی می تواند سریع تر از کانتیننتال GT با شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۷ ثانیه ای بوده و سقف سرعت بالاتر از ۳۳۳ کیلومتر در ساعتی داشته باشد.

بنتلی به دنبال تولید خودرویی فوق العاده خاص و گران بها

تنها ۱۲ دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد و باور بر این است بنتلی قبلاً با مشتریان بالقوه گفت وگوهایی داشته است. البته جنبه ی شوکه کننده ی قضیه قیمت آن است که شاید بالاتر از ۱.۵ میلیون پوند باشد!

بنتلی به دنبال تولید خودرویی فوق العاده خاص و گران بها
همرسانی نوشتار: