حمله لفظی شدید کلارکسون به فعال محیط زیست!

  1. شنبه ۹ آذر ۹۸ ساعت ۰۷:۴۷ (۴ سال،۶ ماه قبل)
حمله لفظی شدید کلارکسون به فعال محیط‌زیست!
به گزارش فرانگر

همه ی ما با نظرات عجیب وغریب جرمی کلارکسون مجری برنامه گرندتور آشنا هستیم اما جدیدترین نظرات او کاملاً جنجال برانگیز بوده است.

مجری اسبق برنامه تاپ گیر در مصاحبه با سان گفته است:

همه ی افراد زیر ۲۵ ساله ای که من می شناسم کوچک ترین علاقه ای به خودروها ندارند. گرتا تانبرگ نمایشگاه های خودرویی را از بین برده است.

احتمالاً می دانید که تانبرگ یک فعال محیط زیست و آب و هوایی ۱۶ ساله اهل سوئد است که سخنرانی او در سازمان ملل توجهات زیادی را به خود جلب کرد. به همین خاطر بود که تصویر تانبرگ روی مجله تایم رفت و البته در ادامه حواشی زیادی نیز به خاطر سبک زندگی او به وجود آمد.

نیازی به گفتن نیست که تانبرگ مسئول از رونق افتادن نمایشگاه های خودرویی نبوده است. چندین سال است که نمایشگاه های زیادی با مشکل روبرو بوده و یکی از بارزترین مثال ها نمایشگاه خودروی دیترویت است که زمانی یکی از مهم ترین رویدادهای خودرویی دنیا بوده اما حالا شاهد انصراف خودروسازان زیادی از حضور در آن هستیم.

حمله لفظی شدید کلارکسون به فعال محیط زیست!

سال پیش اوضاع کاملاً وخیم شد و دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه دیترویت برنامه های خود برای تغییر زمان برگزاری آن را اعلام کردند. ظاهراً قرار است با این تغییر زمان بازدیدکنندگان بیشتری به این رویداد جذب شوند. مقامات برگزاری نمایشگاه دیترویت در آن زمان اعلام کردند: “با تغییر زمان بازدیدکنندگان شاهد کاهش هزینه های خود خواهند بود.” البته مشخص نیست که آیا برندهای خودرویی دوباره با دیترویت آشتی خواهند کرد یا خیر.

البته نمایشگاه دیترویت تنها رویدادی نیست که ما مشکل روبرو شده چراکه مسئولان برگزاری نمایشگاه فرانکفورت هم به فکر ایجاد تغییراتی در آن افتاده اند. این نمایشگاه هم با افت بازدیدکننده مواجه شده و خودروسازان مشهوری هم قید حضور در آن را زده اند.

اگرچه انتقاد از تانبرگ به خاطر نمایشگاه های خودرویی بی معنی است اما کلارکسون گفته کودکان پیش از آن کلمات پدر و مادر را بر زبان بیاورند در مدرسه درس می آموزند و به آن ها گفته می شود که خودروها شیطان هستند! او از تانبرگ به عنوان یک احمق نام برده و گفته است: “گفتن اینکه همه ی ما خواهیم مرد هیچ چیزی را حل نمی کند.”
همرسانی نوشتار: