خزان صنعت خودروی جهان فرا رسیده است؟!

  1. جمعه ۸ آذر ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
خزان صنعت خودروی جهان فرا رسیده است؟!
به گزارش فرانگر

همه ی چیزهای خوب به پایان می رسند…صنعت خودرو روند خوبی را طی می کند اما CNBC گزارش داده طبق انتظارات فروش خودرو در سراسر جهان با بزرگ ترین افت خود از سال ۲۰۰۸ تاکنون روبرو خواهد شد. دو کشور چین و آمریکا دلیل این افت فروش بوده و خواهند بود. تقاضا برای خرید خودروهای صفرکیلومتر کاهش یافته و این موضوع خوبی نیست زیرا چین بزرگ ترین بازار خودرو محسوب می شود.

در این خبر ادعا شده انتظار می رود فروش خودروها در سراسر جهان با افت حدود ۳.۱ میلیون دستگاهی در سال جاری روبرو شود که بیشترین افت فروش از سال ۲۰۰۸ تاکنون می باشد.

یکی از مدیران ارشد شرکت رتبه بندی فیچ می گوید:

خزان صنعت خودروی جهان فرا رسیده است؟!

افت بازار خودروهای جهانی از اواسط سال ۲۰۱۸ تاکنون دلیل اصلی رکورد صنعت خودرو بوده و تصویری که از فروش خودروها وجود دارد بسیار بدتر از آن چیزی است که در ماه می تصور می کردیم.

فروش جهانی خودروهای سواری از جمله خودروهای بسیار محبوبی همچون تویوتا کرولا و فورد F-۱۵۰ برابر با ۸۰.۶ میلیون دستگاه بوده که نسبت به فروش ۸۱.۸ میلیون دستگاهی سال ۲۰۱۷ افت قابل توجهی را نشان می دهد. چین یکی از دلایل اصلی افت فروش خودروها بوده است. در ۱۰ ماه ابتدایی سال جاری میلادی فروش خودروهای جدید در کشور چین افت ۱۱ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن داشته است؛ اما دلیل کاهش تقاضا برای خودروهای صفرکیلومتر چیست؟ برخی تحلیلگران دلیل این کار را با افزایش فروش خودروهای کارکرده و همچنین استانداردهای جدید آلایندگی، بهبود سرویس های اشتراک خودرویی همچون اوبر و… در ارتباط می دانند.

در کشور آمریکا شرکت های بزرگی همچون جنرال موتورز، فورد و هوندا تولید خودروهای جدید را کاهش داده اند. سال پیش نیز تولید هوندا آکورد کاهش یافت. انتظار می رود تولید و فروش خودرو در دیگر کشورها و مناطق به ویژه برزیل، روسیه، هند و غرب اروپا نیز کاهش یابد.

خزان صنعت خودروی جهان فرا رسیده است؟!

تحلیلگران انتظار ندارند در سال ۲۰۲۰ بهبود قابل توجهی در صنعت خودرو رخ دهد. در بهترین حالت چشم انداز صنعت خودرو به پایداری آن مربوط خواهد شد و خبری از بازگشت بزرگ نخواهد بود؛ اما خودروسازان چه کاری می توانند انجام دهند؟ آن ها باید از تولید بیش از حد خودداری کرده و البته تولید هماهنگ با تقاضا را در دستور کار قرار دهند. البته این کار آسانی نیست. دیگر گزینه ی آن ها افزایش تلاش ها برای رشد فروش است که این امر با شرایط فروش جذاب صورت می پذیرد. البته این کار هم می تواند به کاهش ارزش خودروها منجر شود.

خزان صنعت خودروی جهان فرا رسیده است؟!

منبع: carbuzz
همرسانی نوشتار: