محدودیت های خودروهای الکتریکی از نظر جنرال موتورز

  1. جمعه ۸ آذر ۹۸ ساعت ۰۸:۲۳ (۳ سال،۱۲ ماه قبل)
محدودیت‌های خودروهای الکتریکی از نظر جنرال موتورز
به گزارش فرانگر

جنرال موتورز هم روی آینده ای تمام الکتریکی حساب باز کرده اما رئیس این شرکت خیلی دراین باره مطمئن نیست و سه چالش مهم را شمرده است. از نظر او چالش های موردبحث باعث می شوند خودروهای الکتریکی فعلاً به صورت انبوه مورد انتخاب عموم خریداران نباشند.

مارک روس می گوید چالش های اصلی خودروهای الکتریکی در زمان حال محدوده حرکتی، هزینه و قیمت و راحتی مالکیت است.

او خاطرنشان می سازد محدوده حرکتی خودروی الکتریکی بزرگ ترین مانع برای مقبولیت این دست از خودروهاست. اگرچه برخی افراد ادعا می کنند جایگاه های شارژ بیشتر باعث خواهند شد این نگرانی رفع شود اما مارک روس با این نظر موافق نبوده و می گوید:

مردم هنوز هم به دنبال حداکثر برد یک خودرو تا زمان سوخت گیری و شارژ بعدی خواهند بود.

او با گفتن اینکه مطالعات نشان داده مشتریان خواهان حداقل برد ۴۸۳ کیلومتری برای خودروهای الکتریکی هستند از ادعاهای خود دفاع می کند. همین چند روز پیش بود که ماری بارا مدیرعامل جنرال موتورز اظهارات مشابهی داشت و برد ۴۸۳ کیلومتری را نقطه ای مناسب برای خودروهای الکتریکی دانست. او گفته بولت ۲۰۲۰ با برد ۴۱۷ کیلومتری به این مرز نزدیک شده است.

محدودیت های خودروهای الکتریکی از نظر جنرال موتورز

یکی دیگر از مشکلات خودروهای الکتریکی فقدان زیرساخت های شارژ دوباره است. روس می گوید تحقیقات نشان داده نبود جایگاه های شارژ یکی از دلایل اصلی مشتریان برای عدم انتخاب خودرویی الکتریکی است.

روس می گوید برای حل این مشکل باید خودروسازان، کمپانی های شارژ، گروه های صنعتی و دولت ها با یکدیگر کار کنند تا بیشترین میزان جایگاه شارژ تأسیس شود. تعدادی از خودروسازان قبلاً باهم همکاری کرده اند تا با تأسیس شرکت هایی همچون EVgo و Electrify America زیرساخت ها را بهبود بخشند اما فعلاً کار زیادی روی زمین مانده است.

محدودیت های خودروهای الکتریکی از نظر جنرال موتورز

جنرال موتورز همچنین خواهان افزایش جایگاه های شارژ شخصی است. این موضوع مهمی محسوب می شود زیرا نزدیک به ۹۵ درصد شارژ خودروهای الکتریکی در خانه یا محل کار صورت می گیرد و به همین خاطر جنرال موتورز می خواهد همکاری هایی با پیمانکاران برای نصب جایگاه های شارژ مناسب در خانه ها صورت پذیرد.

نهایتاً به بحث هزینه ها و قیمت می رسیم. اگرچه خودروهای الکتریکی چند هزار دلاری گران تر از نمونه های درون سوز هستند اما روس می گوید سیستم های الکتریکی خودروها در آینده ای نزدیک ارزان تر خواهند شد و جذابیت بیشتری برای طیف گسترده ای از مشتریان خواهند داشت.

محدودیت های خودروهای الکتریکی از نظر جنرال موتورز

حتی زمانی که تمامی این مشکلات حل شود خودروسازان نیازمند تولید خودروهای الکتریکی بهتری در مقایسه با نمونه های درون سوز خواهند بود تا مشتریان آن ها را قبول کنند. روس همچنین خاطرنشان می سازد خودروهای الکتریکی باید جذاب باشند و تنوع بالایی از نظر ابعاد و شکل بدنه ارائه نمایند.

این مشکلات یک شبه حل نخواهند شد اما جنرال موتورز اخیراً تائید کرده اولین پیکاپ الکتریکی خود را در سال ۲۰۲۱ روانه بازار خواهد کرد تا این فرایند سرعت بگیرد. پس از آن نیز طیف وسیعی از خودروهای الکتریکی از جمله کراس اوور الکتریکی کادیلاک تولید خواهند شد.

محدودیت های خودروهای الکتریکی از نظر جنرال موتورز
همرسانی نوشتار: