آغاز جنگ ابعاد صفحه نمایش بین خودروسازان!

  1. چهارشنبه ۶ آذر ۹۸ ساعت ۱۳:۰۵ (۴ سال،۶ ماه قبل)
آغاز جنگ ابعاد صفحه‌نمایش بین خودروسازان!
به گزارش فرانگر

چندین دهه ی پیش تنها صفحه نمایشی که در اکثر خودروها وجود داشت یک صفحه ی کوچک برای نمایش ایستگاه های رادیویی روی رادیوپخش خودرو بود! صنعت خودرو از آن زمان تاکنون به شدت دگرگون شده و حالا شاهد صفحات نمایش بسیار بزرگی هستیم که در درون خودروها جا خوش کرده اند.

این موضوع به وضوح در کلاس پیکاپ ها مشهود است جایی که رم با نصب صفحه لمسی ۱۲ اینچی روی ۱۵۰۰ بازطراحی شده همگان را شوکه کرد. انتظار می رود فورد هم همین روش را دنبال کرده و صفحه نمایش ۱۲ اینچی را روی نسل جدید F-۱۵۰ ۲۰۲۱ نصب کند. این خودروساز قبلاً تائید کرده سیستم اطلاعات سرگرمی SYNC ۴ شرکت می تواند با صفحات نمایش ۸ تا ۱۵.۵ اینچی هماهنگ شود.

صفحه نمایش ۱۵.۵ اینچی فورد در محصول جدید این شرکت یعنی موستانگ مک ای خودنمایی می کند. این صفحه نمایش کاملاً داشبورد خودرو را تحت تسلط خود داشته و حتی صفحه نمایش ۱۰.۲ اینچی بکار رفته برای پشت آمپرها هم در مقایسه با آن کوچک به نظر می رسند. این صفحه نمایش به حدی بزرگ است که وال استریت ژورنال می گوید دومین صفحه لمسی بزرگ بازار بوده و تنها ۲ اینچ کوچک تر از صفحه لمسی ۱۷ اینچی بکار رفته در تسلا مدل S و X می باشد.

آغاز جنگ ابعاد صفحه نمایش بین خودروسازان!

البته صفحات نمایش بزرگ تر روز به روز معمول تر می شوند و آلفارومئو جیولیا و استلویو ۲۰۲۰ هم استفاده از صفحه نمایش ۶.۵ اینچی را کنار گذاشته و به صفحه ی ۸.۸ اینچی مجهز شده اند. حتی این صفحه نمایش هم این روزها کوچک به نظر می رسد به گونه ای که فولکس واگن توارگ و تسلا مدل ۳ از صفحات نمایش ۱۵ اینچی استفاده می کنند.

آغاز جنگ ابعاد صفحه نمایش بین خودروسازان!

حتی خودروهایی که صفحات نمایش بزرگی ندارند می توانند با نمونه های بزرگ تر همراه شوند. از جمله این موارد می توان به چندین محصول مرسدس اشاره کرد که از دو صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی برای پشت آمپرها و سیستم اطلاعات سرگرمی استفاده می کنند. تعدادی از شرکت ها نیز از سه صفحه نمایش در کابین استفاده می کنند که از جمله آن ها می توان به آئودی و جگوار لندروور اشاره کرد.

آغاز جنگ ابعاد صفحه نمایش بین خودروسازان!

اگرچه برخی افراد طرفدار صفحات نمایش بزرگ نیستند اما این صفحات نمایش قطعاً در آینده وجود خواهند داشت. گفته می شود ابعاد صفحه نمایش خودروها از ۶.۴ اینچ به ۷.۳ اینچ در ۵ سال گذشته رسیده است. همچنین تعداد خودروهای مجهز به صفحات نمایش ۷ اینچی و بزرگ تر در همان زمان حدود ۷۵ درصد افزایش یافته است. البته مشخص نیست که آیا خودروسازان دنباله روی بایتون خواهند بود یا خیر. این شرکت از صفحات نمایش بزرگ همچون نمونه ی ۴۸ اینچی برای خودروی جدید M-Byte استفاده خواهد کرد.

آغاز جنگ ابعاد صفحه نمایش بین خودروسازان!

آغاز جنگ ابعاد صفحه نمایش بین خودروسازان!
همرسانی نوشتار: