رونمایی از تسلا سایبرتراک، شکستن باورها

  1. شنبه ۲ آذر ۹۸ ساعت ۱۲:۱۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
تسلا سایبرتراک
به گزارش فرانگر

ایلان ماسک با رونمایی از تراک آخرالزمانی سایبرتراک، چهارچوب های ذهنی همه ما را به هم ریخت. جایی که انتظار یک خودروی حمل بار با طراحی مدرن را داشتیم و سرانجام با محصولی فانتزی و عجیب مواجه شدیم.

سایبرتراک آمده تا باورهای ما را نسبت به یک خودروی پیکاپ یا تراک درهم بشکند. بنابراین ترکیبی از یک لامبورگینی کانتاش و یک تراک سنگین وزن را شاهدیم که مملو از ویژگی های عجیب و باورنکردنی است. خطوط شکسته و سقف مثلثی این مدل به همراه چراغ های باریک و اورهنگ های کوتاه و البته ارتفاع زیاد کف از سطح زمین بیشتر یادآور طراحی های تخیلی می باشند.

تسلا سایبرتراک (Cybertruck) در سه نسخه وارد بازار خواهد شد. نسخه پایه، دیفرانسیل عقب و تک موتوره بوده و شعاع حرکتی آن با هر بار شارژ کامل باتری ها به ۴۰۰ کیلومتر می رسد. شتاب صفر تا ۹۶ این مدل ۶.۵ ثانیه است.

رونمایی از تسلا سایبرتراک، شکستن باورها

اما دو مدل دیگر با انتقال نیرو به هر دو محور جلو و عقب و با کمک دو تا سه موتور الکتریکی می توانند به برد بیشتر و شتاب بهتری دست یابند. نسخه دوم ۴۸۰ کیلومتر برد داشته و شتابی ۴.۵ ثانیه ای دارد اما پرچم دار این مدل ها در واقع یک تراک سوپراسپرت با سه موتور الکتریکی خواهد بود که شتاب آن تنها ۲.۹ ثانیه اعلام شده و می تواند به شعاع حرکتی عالی ۸۰۰ کیلومتری نیز دست یابد. نهایت سرعت این سه مدل نیز از ۱۸۰ تا ۲۱۰ کیلومتر می باشد.

رونمایی از تسلا سایبرتراک، شکستن باورها

رونمایی از تسلا سایبرتراک، شکستن باورها

رونمایی از تسلا سایبرتراک، شکستن باورها


این تراک ها قادرند تا 1600 کیلوگرم بار را در خود جای داده و تریلری با وزن 6350 کیلوگرم را نیز یدک بکشند. یکی از نکات جالب این خودرو استفاده از آلیاژی بسیار مقاوم و سبک وزن در بدنه آن است که حتی می تواند در برابر شلیک گلوله های کالیبر 9 میلی متری نیز مقاومت نماید. حتی شیشه پنجره ها نیز همانند یک خودروی ضدگلوله، از مقاومت بالایی برخوردارند.

تسلا سایبرتراک مجهز به سیستم تعلیق گازی است که می تواند ارتفاع آن را تا ۴۰ سانتی متر افزایش دهد. در سرعت های بالا می توان ارتفاع را کاهش داد و یا میزان ارتفاع را متناسب با میزان بار تغییر داد. علاوه بر این اورهنگ های کوتاه باعث شده اند تا این خودرو با وجود طول زیاد و فاصله بین دو محور کشیده بتواند از شیب ۳۵ درجه بالا رفته و از شیب ۲۷ درجه ای نیز خارج شود.

تسلا سایبرتراک

طبیعی است که سایبرتراک همانند سایر محصولات تسلا مجهز به سیستم رانندگی خودران اتوپایلوت نیز می باشد. طراحی کابین هم کاملاً ساده و آینده نگرانه است و متمرکز بر یک نمایشگر بزرگ مرکزی ۱۷ اینچی و فرمانی با طراحی منحصر به فرد است. سقف نیز کاملاً شیشه ای و کابین هم جادار است.

تسلا سایبرتراک

فضای بار این تراک دارای یک پوشش سخت است که به صورت الکتریکی باز و بسته می شود. درب قسمت بار نیز به صورت شیب دار باز می شود تا بتوان وسایلی چون دوچرخه و موتورسیکلت را به آسانی وارد قسمت بار نمود.

تسلا سایبرتراک

رونمایی از تسلا سایبرتراک، شکستن باورها

رونمایی از تسلا سایبرتراک، شکستن باورها


مهم ترین نکته جالب در مورد سایبرتراک که می تواند کابوس رقبای آن باشد قیمت آن خواهد بود. نسخه پایه این خودرو 39900 دلار به فروش خواهد رسید و مدل پرچم دار نیز قیمتی 70 هزار دلاری خواهد داشت که در مجموع می توان آن را یک انتخاب بسیار ارزنده و رقیبی برای تراک های معروف آمریکایی دانست. انتظار می رود سایبرتراک از سال 2021 وارد بازار شود.همرسانی نوشتار: