سدان ها دوباره به پا می خیزند…

  1. شنبه ۲۵ آبان ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
سدان‌ها دوباره به پا می‌خیزند…
به گزارش فرانگر

در طول چند سال گذشته هم خودروسازان و هم مصرف کنندگان به سمت کراس اوورها، شاسی بلندها و پیکاپ ها حرکت کردند و فروش سدان ها هر روز بیشتر از دیروز کاهش یافت. فورد تولید مدل های تاروس، فوکوس و فیستا را متوقف کرد. شورولت کروز هم به همین سرنوشت دچار شد؛ اما انتظار نداریم سدان ها به طور کامل ناپدید شوند. اخیراً شرکت مشهور برمبو پادکست خبری با حضور مدیرعامل خود و همچنین میشائیل سیمکو مدیر طراحی جنرال موتورز برگزار کرده و او گفته که در نهایت صنعت خودرو دوباره به سدان ها باز خواهد گشت.

البته سیمکو خاطرنشان ساخته در نهایت مردم خواهان خودروهایی شیک هستند به گونه ای که “همسایه هایشان آرزوی خودروهای افراد را داشته باشند.” همین الان استایل شاسی بلندهای خشن در اکثر سبد محصولات خودروسازان دیده می شود و شرکت ها نیز همچنان به معرفی قدبلندهای چهار چرخ جدید ادامه می دهند.

برخی داده ها نشان می دهند همه ی مالکان سدان ها اقدام به انتخاب شاسی بلندها نمی کنند. یک مطالعه جدید نشان می دهد ۴۲ درصد مالکان فورد فوکوس و شورولت کروز اقدامی برای خرید یک کراس اوور یا شاسی بلند انجام نداده اند بلکه آن ها به دنبال خودروی دیگری در همان کلاس همچون هوندا سیویک یا تویوتا کرولا بوده اند. هم کرولا و هم سیویک جزو ۱۰ خودروی پرفروش سال جاری بازار آمریکا هستند.

سدان ها دوباره به پا می خیزند…

اگرچه در حال حاضر آینده ی چندان خوبی برای سدان ها متصور نیستیم اما آن ها هنوز هم سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده اند. مشتریان آمریکایی تا به اینجای سال بیش از ۴.۵ میلیون دستگاه سدان را خریداری کرده اند که عدد واقعاً بزرگی است.

سدان ها دوباره به پا می خیزند…

اما حق با سیمکوست. شک و تردید بین انتخاب سدان ها و شاسی بلندها به اندازه زیادی نیست زیرا مردم خواهان خودروهای شیک هستند. شاسی بلندها و کراس اوورهای کنونی از طراحی های برجسته ای برخوردار هستند. در ۵ یا ۱۰ سال آتی ما می توانیم در دریایی از سدان ها و هاچبک ها غرق شویم. این گونه خواهد بود؟!

سدان ها دوباره به پا می خیزند…
همرسانی نوشتار: