قیمت گذاری بیوک انکور GX، ارزان تر از انکور معمولی

  1. شنبه ۲۵ آبان ۹۸ ساعت ۱۲:۳۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
قیمت‌گذاری بیوک انکور GX، ارزان‌تر از انکور معمولی
به گزارش فرانگر

اوایل سال جاری بیوک با معرفی مدل جدید انکور GX، خانوادهٔ کراس اوورهای خود را گسترش داد. این خودرو بین مدل های انکور معمولی و انویژن قرار می گیرد که یعنی از انکور معمولی بزرگ تر است اما در برخی تیپ های از برادر کوچک تر خود ارزان تر است. قیمت انکور GX مدل ۲۰۲۰ از ۲۵,۰۹۵ دلار آغاز می شود که تنها ۹۰۰ دلار از انکور معمولی با قیمت پایهٔ ۲۴,۱۹۵ دلار گران تر است اما همان طور که گفته شد، این کراس اوور جدید در تیپ های بالاتر از برادر کوچک تر خود ارزان تر خواهد بود.

انکور GX در تیپ Preferred قیمتی برابر با ۲۵,۰۸۵ دلار دارد که ۵۰۰ دلار از قیمت ۲۵,۵۹۵ دلاری همین تیپ در انکور معمولی کمتر است. تیپ Essence انکور GX نیز با انتقال قدرت دیفرانسیل جلو با قیمت ۲۹,۴۹۵ دلار عرضه می شود که ۸۰۰ دلار از کراس اوور کوچک تر با همین تیپ ارزان تر است. انکور GX اما علاوه بر این که در چند صد دلار صرفه جویی می کند، مزیت های دیگری هم دارد. این خودرو ۷.۶ سانتیمتر از انکور معمولی طول بیشتری دارد که هرچند ممکن است چندان زیاد به نظر نرسد اما صندوق بار آن ۱۳۳ لیتر ظرفیت بیشتری دارد.

قیمت گذاری بیوک انکور GX، ارزان تر از انکور معمولی

انکور GX در بخش قوای محرکه هم بر برادر کوچک تر خود برتری دارد زیرا انکور معمولی فقط با یک پیشرانهٔ ۱.۴ لیتری چهار سیلندر توربو با ۱۳۸ اسب بخار قدرت عرضه می شود که به یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک متصل شده است اما برای GX دو پیشرانهٔ مختلف قابل انتخاب خواهد بود که هردو سه سیلندر و مدرن هستند. پیشرانهٔ پایهٔ این خودرو از نوع ۱.۲ لیتری سه سیلندر توربو با ۱۳۷ اسب بخار قدرت و ۲۲۵ نیوتن متر گشتاور است که در نسخه های دیفرانسیل جلو ارائه می شود و انتقال نیروی آن توسط یک گیربکس CVT صورت می گیرد.

قیمت گذاری بیوک انکور GX، ارزان تر از انکور معمولی

پیشرانهٔ دوم اما یک واحد ۱.۳ لیتری سه سیلندر توربو است که خروجی بالاتری برابر با ۱۵۵ اسب بخار قدرت و ۲۳۶ نیوتن متر گشتاور دارد. این موتور به صورت استاندارد در نسخه های چهارچرخ محرک ارائه می شود اما برای نسخهٔ دیفرانسیل جلوی تیپ های Select و Essence هم قابل سفارش خواهد بود. برای انتقال نیروی این موتور اما یک گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک در نظر گرفته شده است.

قیمت گذاری بیوک انکور GX، ارزان تر از انکور معمولی

هرچند شاید اختلاف قیمت ناچیز بین انکور و انکور GX عجیب به نظر برسد اما تعجب آور نیست زیرا برای رقابت در بخش شلوغ کراس اوورها، موقعیت بهتری را برای آن ایجاد می کند. این خودرو با قیمتی تقریباً یکسان، طراحی بروزتر، انتخاب های بیشتر و کابین جادارتری را نسبت به برادر کوچک ترش ارائه می کند و بنابراین می توان انتظار داشت که فروشی نزدیک به انکور معمولی داشته باشد یعنی خودرویی که هم اکنون پرفروش ترین محصول بیوک محسوب می شود.
همرسانی نوشتار: