مزدا CX-۵ مدل ۲۰۲۰، قوی تر، مجهزتر و گران تر!

  1. جمعه ۲۴ آبان ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
مزدا CX-5 مدل 2020، قوی‌تر، مجهزتر و گران‌تر!
به گزارش فرانگر

CX-۵ هرچه مسن تر می شود جذاب تر می شود  زیرا مزدا به روزرسانی های مناسبی برای مدل سال ۲۰۲۰ این خودرو در نظر گرفته است. CX-۵ ۲۰۲۰ که از پاییز سال جاری میلادی وارد بازار آمریکا می شود از تجهیزات بیشتری سود برده و پیشرانه ی توربوی آن نیز قدرت بالاتری تولید می کند.

مدل پایه CX-۵ اسپورت قیمت آغازین ۲۵۰۹۰ دلاری داشته و بنابراین ۷۴۰ دلار گران تر شده است. افزایش قیمت این خودرو قابل توجه است اما خریداران شاهد تجهیزات بیشتری همچون سیستم های دستیار راننده مزدا خواهند بود.

از جمله تجهیزات ایمنی استاندارد و جدید این کراس اوور می توان به کروز کنترل فعال با عملکرد توقف و حرکت، ترمز شهری هوشمند با تشخیص عابران پیاده و نوربالای خودکار اشاره کرد. این خودرو همچنین از هشدار خروج از مسیر با دستیار حفظ خودرو بین خطوط و هشدار برخورد سود می برد.

بهبودهای CX-۵ ۲۰۲۰ به همین جا ختم نمی شود زیرا CX-۵ اسپورت همچنین به چراغ های جلوی خودکار و برف پاک کن های حساس به باران مجهز شده و لرزش و صدا و… کمتری دارد. تکمیل کننده تغییرات این خودرو نیز کلید جدید و صفحه نمایش ۷ اینچی و صفحه نمایش غیرفعال سازی سیلندر می باشد.

CX-5

نیروبخش این خودرو پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری با قدرت ۱۸۷ اسبی و گشتاور ۲۵۲ نیوتون متر می باشد. این پیشرانه با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک همکاری کرده و سیستم چهار چرخ محرک را نیز می توان سفارش داد.

مزدا CX-5 مدل 2020، قوی تر، مجهزتر و گران تر!

یک پله بالاتر مدل تورینگ با قیمت ۲۶۷۳۰ دلار قرار دارد که تغییرات چندانی نداشته است. خریداران شاهد کابینی با صندلی های جلوی چرمی و گرم شونده، سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه ای، صندلی برقی راننده، سیستم ورود بدون کلید، چراغ های جلوی خودکار، شیشه های عقب دودی، پورت های شارژ USB، اندروید اتو، اپل کارپلی و… خواهند بود.

تریم فول تر این خودرو گرند تورینگ است که بهای ۳۰۲۱۰ دلاری دارد. این خودرو از رینگ های ۱۹ اینچی، درب پشتی برقی، چراغ های LED، مونروف برقی، سیستم نورپردازی تطبیقی و آینه بغل های گرم شونده سود می برد.

مزدا CX-5 مدل 2020، قوی تر، مجهزتر و گران تر!

تغییرات زیادی در کابین رخ نداده اما پدال شیفترهای جدیدی روی خودرو نصب شده اند. صندلی برقی سرنشین جلو، پوشش چرم کابین و سیستم صوتی Bose با ۱۰ بلندگو نیز جزو ویژگی های این مدل هستند.

تریم بعدی این خودرو CX-۵ گرند تورینگ رزرو ۳۵۰۳۵ دلاری است که پیشرانه ی ۲.۵ لیتری توربوی آن هم اکنون قدرت ۲۵۰ اسبی و گشتاور ۴۳۳ نیوتون متری دارد. گشتاور این پیشرانه نسبت به قبل ۱۴ نیوتون متر افزایش یافته است.

مزدا CX-5 مدل 2020، قوی تر، مجهزتر و گران تر!

پیشرانه یاد شده جدای از گشتاور بیشتر دارای سیستمی است که صدای قوی تر و بهتری از پیشرانه را بیرون می دهد. این خودرو کم مصرف تر شده و دستیار کشش آفرود آن نیز نیرو را به چرخ هایی می فرستد که در آفرود هنوز روی زمین هستند.

از دیگر تغییرات این کراس اوور ژاپنی می توان به صفحه نمایش ۸ اینچی جدید اشاره کرد. هدآپ دیسپلی، صندلی های جلوی سرد شونده، صندلی های عقب و فرمان گرم شونده نیز جزو موارد برجسته مدل گرند تورینگ رزرو هستند.

مدل پرچم دار این خودرو سیگنیچر نام دارد که ۳۷۰۵۵ دلار قیمت دارد. این خودرو هم تغییرات چندانی را تجربه نکرده اما تجهیزات مناسبی همچون صندلی های چرم ناپا، تریم چوبی و نورپردازی داخلی دارد.

مزدا CX-5 مدل 2020، قوی تر، مجهزتر و گران تر!

ناوبری جی پی اس، تشخیص علائم ترافیکی، آینه وسط بدون فریم با تیره شوندگی خودکار، فرمان با دوخت ویژه، دید ۳۶۰ درجه، حسگرهای پارک جلو و عقب و رینگ های ۱۹ اینچی هم برخی از تجهیزات CX-۵ سیگنیچر را تشکیل می دهند.

مزدا CX-5 مدل 2020، قوی تر، مجهزتر و گران تر!
همرسانی نوشتار: