ادغام FCA و PSA موجب حذف هیچ کدام از برندهای دو گروه نخواهد شد

  1. جمعه ۲۴ آبان ۹۸ ساعت ۰۸:۲۸ (۴ سال،۷ ماه قبل)
ادغام FCA و PSA موجب حذف هیچ‌کدام از برندهای دو گروه نخواهد شد
به گزارش فرانگر

پژو-سیتروئن و فیات-کرایسلر هردو گروه های خودروسازی بزرگی هستند که برندهای متعددی را در اختیار دارند. حال اما بعد از اعلام خبر ادغام این دو گروه، برخی این سؤال را مطرح کرده اند که آیا این دو شرکت واقعاً به این همه برند نیاز دارند خصوصاً با توجه به اینکه برخی از برندهای FCA ممکن است به نیاز سرمایه گذاری سنگینی داشته باشند و یا می توانند در فروش به رقیبی برای برندهای PSA تبدیل شوند.

اما مدیرعامل پژو-سیتروئن «کارلوس تاوارس» طی مصاحبه ای گفته است که ادغام PSA و FCA منجر به حذف و رها کردن هیچ کدام از برندهای دو گروه نخواهد شد. وی توضیح داده است:

این بخشی از چالش مدیریت صحیح این برندها برای پوشش بازار است. من می بینم که همهٔ این برندها بدون استثنا یک ویژگی مشترک دارند و آن برخورداری از تاریخی افسانه ای است. ما عاشق تاریخچهٔ برندهای خودرویی هستیم. این زیربنایی را برای پروژه های آینده در اختیار ما قرار می دهد؛ بنابراین اگر این ادغام نهایی شود، من هیچ نیازی به حذف برندها نمی بینم زیرا همهٔ آن ها تاریخ و نقاط قوت خود را دارند

ادغام FCA و PSA موجب حذف هیچ کدام از برندهای دو گروه نخواهد شد

تاوارس در ادامه گفته است «این گروه ادغام شده تعداد قابل توجهی برند را در اختیار خواهد داشت». بااین حال تعداد برندهای FCA و PSA هنوز هم از برندهایی که گروه فولکس واگن در اختیار دارد کمتر است. به گفتهٔ تاوارس، هردو شرکت با گذشت زمان بهبود بهره وری را هدف قرار می دهند و هردو مایل به ایجاد هرگونه امتیاز برای گرفتن چراغ سبز از اتحادیهٔ اروپا هستند. البته طبق اظهارت تاوارس، چنین ادغام بزرگی نمی تواند در کمتر از یک سال صورت گرفته و نهایی شود.

ادغام FCA و PSA موجب حذف هیچ کدام از برندهای دو گروه نخواهد شد
همرسانی نوشتار: