تاتا به دنبال همکاران جدید برای جگوار-لندروور

  1. پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
تاتا به دنبال همکاران جدید برای جگوار-لندروور
به گزارش فرانگر

گروه تاتا که مالک شرکت بریتانیایی جگوار-لندروور می باشد ظاهراً با جیلی و ب ام و تماس گرفته تا نظر آن ها درباره همکاری احتمالی با این خودروساز بریتانیایی را جویا شود.

این خبر را بلومبرگ به نقل از منابع مطلع منتشر کرده است. تاتا مدتی است که به دنبال شرکا و همکارانی برای جگوار-لندروور بوده و گفت وگوهای صورت گرفته فعلاً در مراحل اولیه قرار داشته و هندی ها هنوز با دیگر خودروسازان نیز برای همکاری احتمالی تماس گرفته یا خواهد گرفت.

همکاری جگوار-لندروور با یک خودروساز چینی می تواند مزیت های بسیار زیادی برای این خودروساز بریتانیایی در کشور چین داشته باشد. فروش جگوار-لندروور سال پیش افت قابل توجه ۵۰ درصدی در چین داشته و تاتا مجبور شد بازنگری های وسیعی در برنامه های خود برای این کمپانی انجام دهد.

جگوار-لندروور قبلاً و در توسعه پیشرانه ها و تکنولوژی های الکتریکی سازی با ب ام و همکاری کرده و بنابراین عمیق تر شدن همکاری این دو شرکت ساده تر به نظر می رسد اما هارالد کروگر مدیرعامل اسبق این خودروساز هرگونه سرمایه گذاری مساوی با جگوار-لندروور را رد کرده بود.

تاتا به دنبال همکاران جدید برای جگوار-لندروور

ما هنوز نمی دانیم که جیلی و ب ام و چه پاسخی به پیشنهاد تاتا داده اند اما جیلی هرگونه گفت وگو با تاتا دراین باره را رد کرده و ب ام و یا تاتا هم از اظهارنظر دراین باره خودداری کرده اند.

شاید بزرگ ترین مانع برای هرگونه همکاری با جگوار-لندروور مشکلات مالی این شرکت باشد. تاتا قبلاً به دنبال حل برخی از مشکلات بوده و تزریق سرمایه را برای آن در نظر گرفته است.

تاتا به دنبال همکاران جدید برای جگوار-لندروور

بریتانیایی ها همچنین در کشور چین با کیفیت محصولات تولیدی و شبکه نمایندگان خود روبرو هستند. فروش این خودروساز در چین تقریباً به ثبات رسیده و تاتا توانسته ضرر سه ماهه کمتر از حد پیش بینی را ارائه کند.

تاتا به دنبال همکاران جدید برای جگوار-لندروور
همرسانی نوشتار: