این داستان، شاسی بلندهای پول ساز ب ام و!

  1. پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
این داستان، شاسی‌بلندهای پول‌ساز ب‌ام‌و!
به گزارش فرانگر

یکی از دلایل اصلی جایگزین شدن مدیرعامل اسبق ب ام و یعنی هارالد کروگر با اولیور زیپس در چند ماه گذشته عدم توفیق او در رسیدن به اهداف فروش شرکت بود. این حقیقت که کروگر دیرهنگام وارد بازی خودروهای الکتریکی شد هم کمکی به او نکرد. هر دو شرکت آئودی و مرسدس با تولید خودروهای e-tron و EQC مچ ب ام و را خواباندند. انتظارات از زیپس بسیار بالاست اما رویترز گزارش داده که او قبلاً استارت خوبی زده است. زیپس البته باید تا حدی از کروگر تشکر بکند. ب ام و گفته سود عملیاتی سه ماهه سوم خودش به لطف فروش بسیار خوب شاسی بلندهای تولیدی اش برابر با ۳۳ درصد بوده است.

دیگر عاملی که باعث عملکرد خوب باواریایی ها در بازه زمانی ذکر شده می باشد نبود فاکتورهای تکی است. از جمله این موارد می توان به عملکرد بسیار بد طبیعی در بازاری مهم اشاره کرد. زیپس گفته است: “ب ام و به خوبی در راه رسیدن به اهداف یک ساله خود قرار دارد.”

موضوع جالب توجه اینکه فروش ب ام و در چین برخلاف شرکت هایی همچون فورد خوب باقی مانده است. درحالی که فورد مجبور به کم کردن پیش بینی فروش خود به خاطر بازار چین شده، ب ام و درست در جهت عکس حرکت کرده است. فروش خودروهای سواری این خودروساز آلمانی در سه ماه گذشته رشد قابل توجه ۳.۶ درصدی داشته که تنها بازار چین رشد ۵.۸ درصدی را به ارمغان آورده است. مدل جدید X۳ نیز نقش مهمی در موفقیت های ب ام و بازی کرده است.

این داستان، شاسی بلندهای پول ساز ب ام و!

در ۱۵ ماه گذشته فروش خودرو در چین افت داشته اما به نظر می رسد ب ام و بسیار خوب از این طوفان بیرون آمده است. فروش این شرکت در آمریکا هم بسیار خوب بوده است. ب ام و نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ رشد فروش ۳.۳ درصدی در آمریکا را گزارش کرده است. فورد اما افت فروش ۳.۸ درصدی داشته است. بسیاری از تحلیل گران می گویند فروش خودرو در آمریکای شمالی کلاً افت داشته اما میزان افت آن در حد بازار چین نبوده و نخواهد بود.

این داستان، شاسی بلندهای پول ساز ب ام و!

با وجود رشد فروشی که اساساً به خاطر شاسی بلندها بوده، ب ام و به دنبال سوددهی بیشتر، کاهش هزینه ها، تجهیزات دوباره کارخانه ها و… می باشد. کاهش یک سومی زمان توسعه خودروها و کاهش میزان تریم ها و تعداد خودروها در سال ۲۰۲۱ نیز جزو برنامه های این خودروساز می باشد. X۳ همچون برادران بزرگ خود یعنی X۵ و X۷ با استقبال بالایی مواجه شده و البته می رود که دوستی بیشتری با محیط زیست داشته باشد.

این داستان، شاسی بلندهای پول ساز ب ام و!
همرسانی نوشتار: