حمله تسلا به ژرمن ها در خاک خودشان!

  1. پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
حمله تسلا به ژرمن‌ها در خاک خودشان!
به گزارش فرانگر

تسلا تا به اینجا عملکرد بسیار موفقی در فائق آمدن بر چالش های موجود در بازار خودروهای لوکس داشته و مخصوصاً پس از عرضه تسلا مدل ۳ این موضوع خود را بسیار بهتر از همیشه نشان می دهد.

سه خودروساز بزرگ و لوکس ساز آلمان هم اکنون دلیل دیگری برای نگران شدن دارند زیرا ایلان ماسک مدیرعامل این خودروساز آمریکایی اعلام کرد سرمایه گذاری سنگینی برای احداث کارخانه در وطن آئودی، مرسدس بنز و ب ام و انجام خواهد داد. تسلا گفته کارخانه بعدی خود را به همراه مراکز مهندسی و طراحی در نزدیکی برلین تأسیس خواهد کرد.

تسلا مدل ۳ توانسته با شکست خودروهایی همچون آئودی A۴ و ب ام و سری ۳ عنوان خودروی میان سایز سال آلمان را به دست آورد. ماسک پس از دریافت این جایزه گفته که مراکز مهندسی و طراحی و همچنین کارخانه این شرکت در نزدیکی فرودگاه جدید برلین واقع خواهد شد.

حمله تسلا به ژرمن ها در خاک خودشان!

او گفته است: “برخی از بهترین خودروهای دنیا در آلمان تولید می شوند.” ماسک در مراسمی که مدیران ارشد فولکس واگن، آئودی و ب ام و حضور داشته اند گفته این کشور در بحث خودروهای الکتریکی خیلی عقب نیست. او همچنین اذعان داشته بازار برای تسلا پایدار نیست.

ماسک همچنین از توئیتر برای انتشار خبرهای خوب استفاده کرده و گفته که گیگا فاکتوری برلین اقدام به تولید باتری ها، قوای محرکه و خودروهایی خواهد کرد که اولین آن ها کراس اوور مدل Y خواهد بود. رسانه های آلمانی گفته اند بعدها نیز تسلا مدل ۳ در این سایت تولید خواهد شد.

حمله تسلا به ژرمن ها در خاک خودشان!

آیا تسلا واقعاً به خط تولید در اروپا نیاز دارد؟ با توجه به افزایش فروش این خودروساز در قاره همیشه سبز و همچنین حمایت دولت ها از تولید خودروها الکتریکی، احداث کارخانه در اروپا قدم منطقی ای به نظر می رسد.

tesla motors

حمله تسلا به ژرمن ها در خاک خودشان!


البته مشخص نیست که آیا آلمان بهترین مکان برای تأسیس چنین کارخانه ای خواهد بود یا خیر زیرا هزینه های کارگری و انرژی در این کشور بالاست. از طرف دیگر، دولت آلمان و خودروسازان با افزایش مشوق خودروهای الکتریکی موافقت کرده اند که باعث خواهد شد آلمان به هاب تولید خودروهای الکتریکی تبدیل شود زیرا این کشور به منظور کاهش آلایندگی خودروها و اطمینان از آینده صنعت خودرو اقدام به خداحافظی با خودروهای درون سوز خواهد کرد.همرسانی نوشتار: