جدیدترین برنامه های مرسدس برای کاهش هزینه ها

  1. چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
جدیدترین برنامه‌های مرسدس برای کاهش هزینه‌ها
به گزارش فرانگر

وجود فراخوان های متعدد، جریمه های هزینه بر به خاطر نرم افزار پیشرانه غیرقانونی و افت کلی بازار خودروها باعث شده دایملر به دنبال برنامه ی کاهش هزینه ها باشد. این برنامه در صورت عملی شدن باعث کاهش ۱۰ درصدی پست های مدیریتی (۱۱۰۰ پست مدیریتی) و توقف پرداخت چک های ۳۰۰ هزار کارگر در آلمان خواهد شد.

این را یکی از روزنامه های آلمانی به نقل از کمپانی مادر مرسدس نقل کرده است. این اخبار را آژانس خبری DPA آلمان نیز تائید کرده است.

البته دایملر از تائید تعدیل نیروها و کاهش هزینه های یاد شده خودداری کرده اما ظاهراً اولا کالنیوس مدیرعامل این شرکت تا چند روز آینده بیانیه ای صادر خواهد کرد. ظاهراً کالنیوس از کارکنان شرکت در آلمان خواهد خواست تا هیچ درخواستی برای افزایش دستمزدها نداشته باشند زیرا این خودروساز با تنش های تجاری در بازارهای جهانی، فراخوان های هزینه بار و جریمه سنگین مقامات آلمانی به خاطر تست های آلایندگی مواجه است.

جدیدترین برنامه های مرسدس برای کاهش هزینه ها

این خودروساز آماده ی تهیه مبلغ سنگین ۲.۶ میلیارد یورویی برای پوشش جریمه ها و هزینه های مربوط به پیشرانه های دیزلی در نیمه اول سال جاری شده است. این موضوع پس از دستور KBA برای فراخوان ۶۰ هزار دستگاه مرسدس GLK رسانه ای شد. در خبرها آمده بود که این خودروها از نرم افزار پیشرانه غیرقانونی استفاده کرده اند. البته از اشاره به جزئیات خودداری شده است. همچنین مرسدس در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ضرر ۱.۲ میلیارد یورویی را ثبت کرده که برای اولین بار در ۱۰ سال اخیر رخ می دهد.

جدیدترین برنامه های مرسدس برای کاهش هزینه ها

البته این اخبار خیلی با استقبال مواجه نشده و مخصوصاً واکنش ها به مسکوت گذاشتن افزایش دستمزدها شدیدتر بوده است. مدیرعامل انجمن کارگران و عضو هیئت مدیره دایملر گفته که این اقدامات قابل قبول نیستند. او اظهار داشته است: “این تقاضا به طور صحیحی احساسات را برانگیخته و سطح بالایی از عدم درک را نشان می دهد.” با اینکه این مدیر ارشد اظهار می دارد کاهش هزینه ها امری اجتناب ناپذیر هستند اما پیشنهاد های کالنیوس با موقعیت مالی کمپانی تناسبی ندارد و بنابراین آن ها را رد می کند.

جدیدترین برنامه های مرسدس برای کاهش هزینه ها

کالنیوس و مدیرعامل انجمن کارگران گفت وگوهایی با یکدیگر داشته اند اما از رسیدن به توافقنامه ای مناسب بازمانده اند. او گفته است:

جدیدترین برنامه های مرسدس برای کاهش هزینه ها

این موضوع شبیه فصل پاییز است. فعلاً یخ بندانی وجود ندارد اما وضعیت طوفانی تر شده و ابرها هم تیره تر می شوند.همرسانی نوشتار: