جوینت ونچر تویوتا و BYD برای تولید خودروهای الکتریکی

  1. چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
جوینت ونچر تویوتا و BYD برای تولید خودروهای الکتریکی
به گزارش فرانگر

تویوتا و BYD به توافقنامه ای برای تحقیق و توسعه خودروهای الکتریکی دست یافتند.

این کمپانی جوینت ونچری جدید روی طراحی و توسعه خودروهای الکتریکی از جمله پلتفرم جدید و قطعات مرتبط با آن کار خواهد کرد. تویوتا و BYD هرکدام سرمایه گذاری ۵۰ درصدی را برای راه اندازی این کمپانی جدید انجام خواهند داد. ارزش این جوینت ونچر فعلاً مشخص نشده اما گفته شده دو شرکت موردبحث در حال برنامه ریزی برای انتقال مهندسان خود به شرکت جدید هستند.

یکی از مدیران ارشد BYD گفته است:

ما به دنبال ترکیب نقاط قوت BYD در زمینه توسعه و رقابت پذیری خودروهای الکتریکی با کیفیت و ایمنی تویوتا هستیم تا بهترین محصولات الکتریکی را برای مصرف کنندگان تولید نماییم.

معاون اجرایی رئیس تویوتا نیز گفته است:

با هدف تولید هرچه بیشتر خودروهای الکتریکی شده، ما درک می کنیم که BYD و تویوتا می توانند یک هم تیمی باشند و رقابت ها را کنار گذاشته و همکاری نمایند. ما امیدواریم تلاش های هر دو شرکت در این زمینه بیشتر شوند.

تویوتا و BYD در ماه جولای اعلام کردند اقدام به توسعه سدان ها و شاسی بلندهای تمام الکتریکی برای بازار چین خواهند کرد و این خودروها پیش از سال ۲۰۲۵ و با برند تویوتا وارد بازار خواهند شد. اولین خودرو سال آتی عرضه شده و بر پایه کراس اوور C-HR شکل خواهد گرفت. جوینت ونچر این دو شرکت محصولات الکتریکی خاص بازار چین را عرضه خواهد کرد، جایی که خودروسازان به دنبال همه گیری استفاده از چنین خودروهایی هستند.

تویوتا گفته است تا سال ۲۰۲۵ به دنبال آن است که خودروهای الکتریکی شده از جمله مدل های هیبریدی نیمی از فروش جهانی اش را تشکیل دهند.

جوینت ونچر تویوتا و BYD برای تولید خودروهای الکتریکی
همرسانی نوشتار: