سانگ یانگ کوراندو هم الکتریکی می شود!

  1. سه شنبه ۲۱ آبان ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۴ سال قبل)
سانگ یانگ کوراندو هم الکتریکی می‌شود!
به گزارش فرانگر

زمانی که سانگ یانگ کوراندو در اوایل سال جاری عرضه شد کره ای ها اعلام کردند این شاسی بلند کامپکت را برای اولین بار با قوای محرکه تمام الکتریکی نیز عرضه خواهند کرد.

حالا اطلاعات بیشتری از کوراندو الکتریکی به عنوان اولین محصول الکتریکی سانگ یانگ منتشر شده است. این خودرو که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد کرد مشخصات امیدوارکننده ای دارد.

کوراندو الکتریکی فعلاً با پسوند E۱۰۰ شناخته می شود و دارای پیشرانه الکتریکی با قدرت ۱۸۸ اسب بخار می باشد. به این ترتیب نسخه الکتریکی کوراندو قوی ترین عضو این خانواده بوده و ۲۷ اسب بخار قوی تر از کوراندوی مجهز به پیشرانه ی ۱.۵ لیتری توربوی بنزینی است.

سانگ یانگ کوراندو هم الکتریکی می شود!

با توجه به قدرت بیشتر و ارائه آنی گشتاور پیشرانه ی الکتریکی، انتظار می رود کوراندو الکتریکی پرفورمنس بهتری داشته باشد. این خودروساز اشاره ای به مشخصات دقیق عملکردی خودرو نداشته اما گفته که شتاب آن بهترین در کلاس خود خواهد بود. انتظار می رود حداکثر سرعت این خودرو حدود ۱۵۳ کیلومتر در ساعت باشد تا بهترین برد حرکتی ممکن ایجاد شود.

سانگ یانگ کوراندو هم الکتریکی می شود!

پیشرانه ی الکتریکی این خودرو را یک باتری ۶۱.۵ کیلووات ساعتی ساخت شرکت LG Chem پشتیبانی خواهد کرد. سانگ یانگ ادعا می کند این باتری باعث ایجاد برد حرکتی ۴۲۰ کیلومتری با استفاده از تست NEDC می شود و بنابراین انتظار داریم برد واقعی آن در جاده ها حدود ۳۲۰ کیلومتر باشد.

فعلاً در بازار خودرو هیچ شاسی بلند کامپکت الکتریکی رده میانی وجود ندارد زیرا کیا نیرو الکتریکی و هیوندای کنا الکتریکی از نظر ابعاد کوچک تر بوده و فضای کابین و بار کمتری دارند. البته تا زمان عرضه کوراندو الکتریکی احتمالاً فولکس واگن ID.۴ هم تولید خواهد شد.

سانگ یانگ کوراندو هم الکتریکی می شود!

پس از عرضه مدل الکتریکی، نسخه هیبریدی ملایم دیزلی این شاسی بلند کره ای نیز در سال ۲۰۲۲ ارائه خواهد شد.
همرسانی نوشتار: