خداحافظی با آلفارومئو ۴C دوست داشتنی

  1. شنبه ۱۸ آبان ۹۸ ساعت ۱۴:۲۴ (۴ سال،۸ ماه قبل)
خداحافظی با آلفارومئو 4C دوست‌داشتنی
به گزارش فرانگر

آلفارومئو ۴C هم اکنون به موزه ها پیوسته است. این خودروساز ایتالیایی به صورت رسمی تولید خودروی اسپورت و کوچک خود را متوقف کرد. نسخه های کوپه و اسپایدر ۴C به ترتیب از سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ در حال تولید بوده اند. مدل کوپه در سال ۲۰۱۸ از بازار آمریکا خارج شد اما با لغو تولید تمام مدل ها، هم اکنون تنها مدل هایی که در نمایندگی ها وجود دارند قابل خریداری خواهند بود. به عنوان یادآوری باید گفت نیروبخش آلفارومئو ۴C پیشرانه ی ۴ سیلندر توربوی ۲۴۰ اسب بخاری بوده است. این خودرو با طراحی پیشرانه وسط و سبک وزن خود که تنها ۸۹۵ کیلوگرم بوده توجهات زیادی را به خود جلب کرد اما نقاط ضعف های زیادی هم داشت.

عدم تولید ۴C کاملاً با استراتژی جدید این خودروساز هماهنگ است. در استراتژی جدید این شرکت می توانیم لغو تولید محصولات اسپورت را مشاهده کنیم. علیرغم تولید مدل های جیولیا و استلویو، آلفارومئو به دنبال احیای خود در بازارهای گوناگون به ویژه اروپا بوده و البته فعلاً در کلاس های کلیدی همچون شاسی بلندهای کوچک و محصولات شهری حضور ندارد. شاسی بلند توناله که تا سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد قطعاً باعث بهبود وضعیت این شرکت خواهد شد اما آلفارومئو هنوز هم در کلاس محصولات شهری غایب است زیرا از سال ۲۰۱۸ به بعد محصول میتو را تولید نکرده است. گفته می شود مدل جیولیتا همچنان در بازار خودروهای کامپکت حضور خواهد داشت اما جایگزین آن تولید نخواهد شد. البته همه این موارد می توانند بازهم تغییر کنند.

خداحافظی با آلفارومئو 4C دوست داشتنی

خداحافظی با آلفارومئو 4C دوست داشتنی

ادغام فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن می تواند خونی تازه در رگ های آلفارومئو تزریق کند. به نظر می رسد شراکت این دو گروه خودروسازی در مسیر درستی قرار داشته و این امر می تواند باعث تغییر وضعیت آلفارومئو مخصوصاً در اروپا شود. به هرحال اگر آلفارومئو در آینده همچنان زنده باشد استراتژی کاملاً متفاوتی خواهد داشت.

خداحافظی با آلفارومئو 4C دوست داشتنی
همرسانی نوشتار: