استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!

  1. پنجشنبه ۱۶ آبان ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!
به گزارش فرانگر

اینفینیتی این هفته سی امین سالگرد تأسیس خود را جشن می گیرد و به عنوان بخشی از این قضیه جزئیات جدید از برنامه های الکتریکی سازی خود را اعلام کرده است.

اگرچه برخی از خودروسازان اقدام به تولید محصولات الکتریکی کرده اند اما اینفینیتی فعلاً تمامی تخم مرغ های خود را در یک سبد نگذاشته است. این خودروساز ژاپنی هم محصولات الکتریکی و هم خودروهای الکتریکی مجهز به پیشرانه بنزینی را ارائه خواهد کرد. دسته دوم از خودروهای اینفینیتی دارای پیشرانه ی بنزینی به عنوان ژنراتور خواهند بود.

به عنوان بخشی از استراتژی “دو قوای محرکه، یک پلتفرم” اینفینیتی، محصولات آتی این شرکت از پلتفرم هایی استفاده خواهند کرد که می توانند هر دو نوع قوای محرکه را در خود جای دهند. خودروهای الکتریکی این شرکت به مجموعه باتری با ظرفیت بالا تجهیز خواهند شد درحالی که مدل های دارای پیشرانه بنزینی باتری و باک سوخت کوچک تر و پیشرانه ۳ سیلندر ۱.۵ لیتری بنزینی با تکنولوژی احتراق متغیر خواهند بود.

استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!

اینفینیتی خیلی وارد جزئیات نشده اما تائید کرده مدل های الکتریکی دارای پیشرانه بنزینی از مجموعه باتری با ظرفیت بین ۳.۵ تا ۵.۱ کیلووات ساعتی بوده و در هر اکسل یک پیشرانه الکتریکی قرار خواهد گرفت.

استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!

این پیشرانه ها قدرت ترکیبی ۲۴۸ تا ۴۲۹ اسب بخاری خواهند داشت. مدل های قدرتمند این شرکت شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۴.۵ ثانیه ای خواهند داشت.

برخلاف محصولات پلاگین هیبریدی، خودروهای الکتریکی مجهز به پیشرانه بنزینی این شرکت فاقد درگاه شارژ خواهند بود. بجای این مورد، تمامی الکتریسیته موردنیاز توسط پیشرانه بنزینی تولید خواهد شد.

استراتژی جدید ژاپنی ها کمی غیرعادی بوده اما اینفینیتی معتقد است خودروهای الکتریکی دارای پیشرانه بنزینی بهترین ها را ارائه می کنند. طبق گفته های شرکت، این خودروها شتاب آنی را بدون نقاط ضعفی همچون محدوده حرکتی و زیرساخت های ضعیف شارژ در دسترس قرار می دهند.

استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!

همچنین این خودروها آلایندگی کمتری در مقایسه با خودروهای عادی دارند. محصولات الکتریکی دارای پیشرانه بنزینی به عنوان پلی به سمت الکتریکی سازی کامل ایفای نقش کرده چراکه برخی مشتریان آماده خرید خودروهای الکتریکی کامل نیستند.

محصولات آتی اینفینیتی ظاهر جدیدی خواهند داشت زیرا طراحان شرکت دیگر خودروهایی که دارای پیشرانه درون سوز، میل لنگ، باک سوخت یا گیربکس هستند طراحی نخواهند کرد؛ بنابراین آن ها خواهند توانست شکل ها و ابعاد و تناسبات جدیدی را ارائه کنند.

استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!

به عنوان بخشی از این برنامه، محصولات جدید اینفینیتی طراحی آرامش بخش قدرتمندی خواهند داشت که درست مثل قوای محرکه خود قوی خواهد بود. این خودروها همچنین بسیار ژاپنی خواهند بود و مفهوم فضایی Ma را ارائه خواهند کرد. این مفهوم به عنوان “پوچی سرشار از احتمالات، ظرفیت و پیش بینی ها” تفسیر شده است.

طراحی محصولات الکتریکی این شرکت روی فضاهای نرم و عضلانی، خطوط تیز و خالص و… تأکید خواهد کرد. اینفینیتی همچنین اظهار داشته این خودروها استایل متمایزی خواهند داشت که سطوح و خیزهای آن از اوریگامی الهام می گیرد.

یکی از بزرگ ترین تغییرات خودروهای اینفینیتی حذف جلوپنجره مرسوم خواهد بود. این قطعه جای خود را به بخشی خواهد داد که لوگوی بزرگ اینفینیتی را دارد.

استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!

بدنه تنها جایی نیست که تغییر خواهد کرد زیرا کابین نیز از فضاسازی بهبود یافته و باتری نصب شده زیر کف خودرو سود خواهد برد. این امر به طراحان اجازه می دهد تا کابینی جادارتر و بزرگ تر ایجاد کنند.

استراتژی جدید اینفینیتی، غیرعادی و جالب!
همرسانی نوشتار: