مواظب این دمنوش ها باشید!

بیش از آنکه نگران آلودگی هوا و پیامدهای آن بر سلامتی خود و اطرافیانتان باشید توصیه می شود برای جلوگیری از مشکلات جدی تر بدنبال انتخاب راهکاری مناسب بگردید.

  1. چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۸ ساعت ۰۹:۱۳ (۴ سال،۱ ماه قبل)
دمنوش
به گزارش فرانگر

هنگام بالا رفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روزها، مصرف برخی انواع نوشیدنی ها و دمنوش ها می تواند سموم را از ریه ها پاک کند. به نوشته "ان دی تی وی" باید مواظب آن ها بود تا از زندگی روزانه حذف نشوند:

دمنوش لیمو، عسل و زنجبیل

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی است که می تواند سرفه و احتقان را کاهش دهد. همچنین عسل از سرفه های متوالی جلوگیری کرده و لیمو به دلیل دارا بودن ویتامین C سیستم ایمنی را تقویت می کند. نوشیدن این دمنوش ریه ها را به طور طبیعی پاکسازی می کند.

دمنوش زردچوبه و زنجبیل

خواص دارویی زردچوبه در کنترل سرفه، احتقان و سرماخوردگی تایید شده است. کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. همچنین زنجبیل حالت تهوع را برطرف کرده و احتقان را کاهش می دهد.

این دمنوش از سال ها قبل در درمان بیماری هایی از قبیل سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته است. در آماده سازی این دمنوش ترکیب های دیگری از قبیل زنجبیل و دارچین استفاده می شود که این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارند. این دمنوش گلو را صاف کرده و از میزان التهاب آن می کاهد.

دمنوش ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان به کاهش سرفه و احتقان کمک می کند. بررسی ها نشان می دهد دمنوش شیرین بیان خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی دارد.

دمنوش ها راه حلی مناسب برای پاکسازی ریه و مشکلات آن ها هستند، بشرط آنکه مرتب استفاده کنید و مواظب حذف نشدن آن ها از زندگی اتان باشید.
همرسانی نوشتار: