کامیک GT ۲۰۲۰، تحفه جذاب اشکودا برای چینی ها

  1. سه شنبه ۱۴ آبان ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
کامیک GT 2020، تحفه جذاب اشکودا برای چینی‌ها
به گزارش فرانگر

چین بزرگ ترین بازار برای اشکودا بوده و بنابراین جای تعجبی ندارد که چهار شاسی بلند این خودروساز در این کشور عرضه می شوند. البته اگر کراس اوور کوپه ی جدید کامیک GT را حساب کنیم تعداد این خودروها به پنج دستگاه خواهد رسید.

کامیک GT به دیگر برادران خود یعنی کامیک استاندارد، کاروک، کودیاک و کودیاک GT مخصوص بازار چین می پیوندد. این خودرو بر پایه نسخه محلی کامیک ساخته شده و از همان فاصله بین محوری برخوردار است هرچند طول و ارتفاع آن کمی بیشتر می باشد.

کامیک GT 2020، تحفه جذاب اشکودا برای چینی ها

در مقایسه با کراس اوور ساب کامپکت استاندارد کامیک، محصول جدید اشکودا از برخی بهبودهای بصری سود می برد که از جمله آن ها می توان نمای جلو و عقب به روزتر، چراغ های متمایز، سپرهای جدید و خط سقف خمیده اشاره کرد. تریم کروم بیشتر و رینگ های ۱۷ اینچی نیز جزو ویژگی های خاص کامیک GT جدید هستند.

کامیک GT 2020، تحفه جذاب اشکودا برای چینی ها

اولیور استفانی مدیر طراحی این برند خوش نام می گوید:

کامیک GT 2020، تحفه جذاب اشکودا برای چینی ها

همکاری تیم طراحی ما در اروپا و چین بسیار موفقیت آمیز بوده است. طراحی کامیک GT به ما اجازه داد تا خودرویی را توسعه دهیم که کاملاً با زبان طراحی احساسی شاسی بلندهای ما هماهنگ باشد و درعین حال با نیازهای جوانان چینی نیز همخوانی داشته باشد.

کامیک GT 2020، تحفه جذاب اشکودا برای چینی ها

کابین این خودرو نسبت به کامیک استاندارد تغییرات زیادی نداشته اما از جمله موارد جدید آن می توان اضافه شدن نشان های GT روی داشبورد و پشت سری ها، نوارهای افقی روی صندلی ها و دوخت های جدید را نام برد. خودرویی که در تصاویر مشاهده می کنید همچنین دارای فرمان چندکاره، سیستم تهویه مطبوع، صفحه نمایش ۸ اینچی، اپل کارپلی، بایدو کارلایف، میرور لینک، استارت دکمه ای و… می باشد. اشکودا همچنین چندین آپشن مهم همچون سقف سانروف پانورامیک و رنگ متالیک جدید با نام گلد مدرن را عرضه می کند.

کامیک GT 2020، تحفه جذاب اشکودا برای چینی ها

جزئیاتی درباره پیشرانه و گیربکس کامیک GT منتشر نشده اما به احتمال زیاد پیشرانه ۱.۵ لیتری ۱۱۱ اسب بخاری بکار رفته در مدل استاندارد در دل همین مدل جدید هم کار گذاشته خواهد شد. پیشرانه ۱.۲ لیتری توربوی ۱۱۶ اسبی نیز دیگر گزینه ی اشکودا برای کامیک GT است. نهایتاً هم باید به گیربکس های ۵ و ۶ سرعته دستی و ۷ سرعته دوکلاچه اشاره کنیم.

کامیک GT 2020، تحفه جذاب اشکودا برای چینی ها
همرسانی نوشتار: