خروج پژو-سیتروئن از جوینت ونچر با چانگان

  1. سه شنبه ۱۴ آبان ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
خروج پژو-سیتروئن از جوینت ونچر با چانگان
به گزارش فرانگر

گروه خودروسازی پژو-سیتروئن و شرکت چانگان اتومبیل سرانجام جوینت ونچر پرحاشیه خود در کشور چین را که به دنبال تولید و فروش محصولات دی اس بود به پایان رساندند.

بنا به گفته ی سخنگوی پژو-سیتروئن، این شرکت فرانسوی همچنان به فروش محصولات دی اس در چین ادامه خواهد داد اما خب این کار دیگر با شراکت چانگان صورت نخواهد گرفت. البته پژو-سیتروئن دارای جوینت ونچر بزرگ تر دیگری در کشور چین هستند که این جوینت ونچر با همکاری شرکت دانگ فنگ موتور به پیش می رود.

پژو-سیتروئن در بیانیه رسمی خود گفته است:

ما باید از چانگان به خاطر حمایتشان در طول هشت سال گذشته تشکر کنیم و تائید می کنیم که برند دی اس همچنان در چین حضور خواهد داشت. برند دی اس از استراتژی جدیدی برای توسعه تجارت خود در این بازار استراتژیک استفاده خواهد کرد. گروه پژو-سیتروئن تعهد کاملی به حضور در چین دارد.

گفته می شود چانگان هم به دنبال فروش نیمی از این شرکت مشترک می باشد. این خودروساز چینی در طول شش سال گذشته حدود ۷۰۰ میلیون دلار را ضرر کرده است.

فروش پژو-سیتروئن در چین از بیش از ۷۰۰ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۴ به تنها ۹۴ هزار دستگاه در ۹ ماهه اول امسال کاهش یافته است. حتی موضوع شوکه کننده تر به عملکرد دی اس در چین و جنوب شرق آسیا مربوط می شود که در سه ماهه سوم امسال تنها فروش ۳۱۱ دستگاهی را ثبت کرده است.

خروج پژو-سیتروئن از جوینت ونچر با چانگان

جوینت ونچر پژو-سیتروئن و چانگان در سال ۲۰۱۷ سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون یورویی را به منظور بهبود عملکرد کارخانه ی چونگینگ شاهد بود. این کارخانه که ظرفیت سالانه ۲۰۰ هزار دستگاهی دارد در سال های اخیر تنها با یک دهم ظرفیت خود کار می کرده است.

خروج پژو-سیتروئن از جوینت ونچر با چانگان
همرسانی نوشتار: