کایچنگ F۷۰، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن

  1. دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
کایچنگ F70، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن
به گزارش فرانگر

چانگان پیکاپ جدید خود که کایچنگ F۷۰ نام دارد را برای اولین بار در نمایشگاه چونگ کینگ ۲۰۱۹ رونمایی کرد و حالا آن را رسماً به بازار چین عرضه کرده است. این پیکاپ جدید به طور مشترک توسط چانگان و پژو-سیتروئن توسعه یافته و در کارخانهٔ دینگژو تولید می شود. برجسته ترین ویژگی ظاهری این خودرو در قسمت جلویی آن دیده می شود یعنی جلوپنجرهٔ چندضلعی مشکی بزرگ که بخش بزرگی از دماغهٔ خودرو را اشغال کرده است. در داخل این جلوپنجره هم نوشتهٔ KAICENE و دو خط کرومی کار شده است.

چراغ های جلو به این جلوپنجره متصل شده اند و زیر آن ها هم مه شکن های دایره ای درون یک شکل هندسی نامنظم جای گرفته اند. روکش مشکی و نقره ای زیرین سپر نیز شخصیت آفرود F۷۰ را برجسته کرده است. این پیکاپ چینی در دو اندازهٔ مختلف با قسمت بار استاندارد و کشیده عرضه می شود که اولی ۵,۳۳۰ میلی متر و دومی ۵,۵۸۰ میلی متر طول دارد. فاصلهٔ محوری نسخهٔ استاندارد هم ۳,۱۸۰ میلی متر است که از فاصلهٔ محوری ۳,۳۴۰ میلی متر نسخهٔ کشیده کمتر است اما عرض و ارتفاع هردو نسخهٔ یکسان بوده و به ترتیب برابر با ۱,۹۳۰ میلی متر و ۱,۸۳۵ میلی متر است.

کایچنگ F70، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن

F۷۰ بسته به نوع ترکیب، به رینگ های ۱۷ یا ۱۸ اینچی مجهز خواهد بود که هردو با لاستیک های ۲۶۵ پوشیده می شوند. زاویهٔ ورود و خروج این پیکاپ به ترتیب برابر با ۲۹ درجه و ۲۷ درجه بوده و حداقل فاصلهٔ آن از سطح زمین هم ۲۳۰ میلی متر است.

کایچنگ F70، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن

با توجه به اینکه F۷۰ به طور مشترک توسط چانگان و پژو-سیتروئن ساخته شده است، در داخل آن جزئیات بیشتری از محصولات پژو مثل کنسول مرکزی سه بعدی، دکمه های مرکزی پژو مانند، نمایشگر بزرگ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، دریچه های تهویهٔ مستطیلی و غربیلک فرمان دو پرهٔ چندمنظوره به چشم می خورد. در بخش تجهیزات هم تیپ های بالایی F۷۰ به هشدار برخورد جلو، سیستم ترمز فعال، هشدار خروج از خط، سیستم کنترل پایداری بدنه، استارت دکمه ای، پایش باد تایرها، کروز کنترل تطبیقی، چراغ های عقب LED و… مجهز هستند.

کایچنگ F70، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن

کایچنگ F70، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن

کایچنگ F70، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن

برای کایچنگ F۷۰ سه پیشرانهٔ مختلف شامل ۱.۹ لیتری توربودیزل ساخت Yunnei Power، یک واحد ۲.۵ لیتری توربودیزل ساخت ایسوزو و یک نمونهٔ بنزینی ساخت میتسوبیشی در نظر گرفته شده است. پیشرانهٔ دیزلی اول ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد درحالی که هرچند قدرت موتور دیزلی دوم هم ۱۵۰ اسب بخار است اما گشتاور بیشتری معادل ۳۶۰ نیوتن متر دارد. نیروی این موتورها هم توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی انتقال پیدا می کند و در هردو نسخهٔ دیفرانسیل عقب یا دو دیفرانسیل قابل سفارش است. چانگان کایچنگ F۷۰ در بازار چین با قیمتی از ۹۲,۸۰۰ یوآن (۱۳,۱۸۰ دلار) تا ۱۳۹,۸۰۰ یوآن (۱۹,۸۶۰ دلار) عرضه می شود.

کایچنگ F70، پیکاپ مشترک چانگان و پژو-سیتروئن
همرسانی نوشتار: