برای اولین بار، خودروهای الکتریکی محبوب تر از خودروهای گیربکس دستی

  1. دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ ساعت ۰۸:۰۴ (۴ سال،۷ ماه قبل)
برای اولین بار، خودروهای الکتریکی محبوب‌تر از خودروهای گیربکس دستی
به گزارش فرانگر

به جرات می توان گفت اگر طرفدار سرسخت خودروهای سنتی باشید با خواندن این خبر کمی ناراحت خواهید شد. قطعاً همه ی ما صدای پیستون و عوض کردن دنده را دوست داریم اما خب این به معنی عدم تائید این خبر نیست. خودروهای مجهز به گیربکس دستی چندین سال است که با کاهش طرفدار در آمریکا روبرو هستند اما اینجا باید به لحظه ای مهم اشاره کنیم. آمریکایی ها حالا خودروهای الکتریکی بیشتری در مقایسه با خودروهای مجهز به گیربکس دستی می خرند.

پس از انتشار نتایج آمار فروش سه ماهه سوم سال جاری میلادی دیده می شود که گیربکس دستی تنها حدود ۱ درصد از کل فروش خودروهای جدید در بازه زمانی یاد شده را تشکیل داده اند. همچنین فروش خودروهای الکتریکی نیز حدود ۲ درصد بوده است. شایان ذکر است خودروهای الکتریکی حتی فاقد گیربکس به معنی آنچه که در طول ۱۰۰ سال گذشته دیده ایم می باشند.

شکی وجود ندارد که چشم انداز صنعت خودرو در حال تغییر بوده و این لحظات شبیه هیچ کدام از لحظات تاریخی گذشته نیستند. حتی نمی توان روی گردانی دنیای خودرو از پیشرانه های درون سوز و گیربکس دستی را با عصر رایانه و انقلاب تکنولوژی دهه ۸۰ میلادی و همچنین تولید انبوه خودرو مقایسه کرد. با ارائه قوای محرکه کاملاً جدیدی که جمع و جورتر بوده و قطعات محرک بسیار کمتری دارند، خودروهای الکتریکی باعث کاهش محبوبیت خودروهای درون سوز می شوند. آن ها حتی طراحی خودروها از صفر را نیز تغییر می دهند.

برای اولین بار، خودروهای الکتریکی محبوب تر از خودروهای گیربکس دستی

فعلاً اگر شما خواهان خودرویی جدید با گیربکس دستی باشید هنوز هم خواهید توانست به چندین خودرو دست پیدا کنید. برخی از آن ها مثل فورد موستانگ GT محصولاتی پرفورمنس هستند درحالی که برخی مانند هوندا سیویک نیز یک محصول بی حاشیه و اقتصادی محسوب می شوند؛ اما از نظر اینکه خودروهای مجهز به گیربکس دستی چقدر دوام خواهند آمد تنها زمان این را به ما خواهد گفت…

شورولت کامارو 2019

منبع: driving.ca
همرسانی نوشتار: