احتمال کمک گرفتن فیات-کرایسلر از تسلا!

  1. دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
احتمال کمک گرفتن فیات-کرایسلر از تسلا!
به گزارش فرانگر

هفته ی پیش سرانجام فیات-کرایسلر توانست به همکاری و ادغام با شرکتی دیگر یعنی گروه پژو-سیتروئن دست یابد و به این ترتیب چهارمین خودروساز بزرگ دنیا از نظر آمار فروش شکل گیرد.

هم اکنون مایک مانلی مدیرعامل فیات-کرایسلر درباره ی همکاری این شرکت با تسلا و آینده ی این خودروساز سخن گفته است.

زمانی که از مانلی درباره احتمال خرید پلتفرم یا پلتفرم های الکتریکی از تسلا پرسیده شده، او گفته اگر ادغام با پژو-سیتروئن طبق برنامه ها پیش رود الکتریکی سازی می تواند در مقیاسی بزرگ اتفاق افتد و همکاری بیشتر با تسلا در بحث خودرو توجیه پذیر خواهد بود.

احتمال کمک گرفتن فیات-کرایسلر از تسلا!

مانلی توضیح داده پتانسیل چنین همکاری ای می تواند مزیت های زیادی برای فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن داشته باشد. این مدیر ارشد گفته است: “اگر بگویم نه اشتباه کرده ام.”

مانلی این گونه صحبت های خود را ادامه می دهد: “مصرف کننده از وجود برخی قطعات مشخص همچون باتری و قوای محرکه بی نیاز خواهد بود.” او همچنین اضافه کرده این خودروساز می تواند پلتفرم اسکیت بورد را از تسلا خریده و پس از آن برخی سیستم ها همچون سیستم تعلیق و هندلینگ را برای هماهنگی با نیازهای متنوع شرکت تنظیم کند. این موضوعی مهم برای فیات-کرایسلر است زیرا برندهای زیادی همچون جیپ، رم، داج، کرایسلر، مزراتی و… در این گروه خودروسازی حضور دارند.

احتمال کمک گرفتن فیات-کرایسلر از تسلا!

اما تسلا در گذشته تأمین کننده قوای محرکه برخی خودروسازان دیگر همچون تویوتا بوده ولی این خودروساز ژاپنی سهام خود در تسلا را فروخته است.

مانلی همچنین تائید کرده همکاری فیات-کرایسلر با تسلا می تواند به منظور دوری از جرائم آلایندگی اتحادیه اروپا باشد. او اظهار داشته است:

احتمال کمک گرفتن فیات-کرایسلر از تسلا!

همکاری ما با تسلا به مدت ها پیش بازمی گردد. این همکاری واقعاً به ما کمک کرده است؛ اما فیات-کرایسلر کاملاً به کاهش آلایندگی دی اکسید کربن در سراسر جهان متعهد است.همرسانی نوشتار: