تویوتا رایز، کراس اوور کوچک تر از رافور

  1. یکشنبه ۱۲ آبان ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۱ ماه قبل)
تویوتا رایز، کراس‌اوور کوچک‌تر از رافور
به گزارش فرانگر

چندین تصویر از کراس اوور جدید تویوتا رایز پیش از رونمایی رسمی آن که هفتۀ آینده در ژاپن صورت می گیرد منتشر شده است. این تصاویر کراس اوور شیکی را نشان می دهند که می تواند جایگزینی برای مدل راش باشد. رایز که کوچک تر از رافور است، جلوپنجره ای ذوزنقه ای دارد که توسط چراغ های نسبتاً ساده ای احاطه شده است. در زیر این چراغ ها نیز قسمتی دیده می شود که درون آن مه شکن های دایره ای و دی لایت های افقی جای گرفته اند. پوشش های پلاستیکی بدنه، ستون های A مشکی و خروجی های هوای روی سپر عقب هم از دیگر ویژگی های ظاهری این کراس اوور جدید ژاپنی هستند. علاوه بر این، مجموعه ای از لوازم جانبی ظاهری مثل کیت های TRD و مودلیستا هم برای رایز قابل سفارش خواهد بود.

رایز اما در اصل نسخهٔ ری بج شدهٔ کراس اوور جدید دایهاتسو راکی محسوب می شود. ابن کراس اوورها روی معماری جهانی جدید دایهاتسو یا DNGA ساخته شده اند که اساساً نسخه ای اقتصادی از پلت فرم TNGA تویوتا به حساب می آید. رایز که پایین تر از C-HR قرار می گیرد، طبق گزارش ها ۳,۹۹۵ میلی متر طول، ۱,۶۲۰ میلی متر عرض و ۱,۶۹۵ میلی متر ارتفاع دارد درحالی که فاصلهٔ محوری آن برابر با ۲,۵۲۵ میلی متر است.

تویوتا رایز، کراس اوور کوچک تر از رافور

کابین رایز کمی پایه ای به نظر می رسد اما بااین حال غربیلک فرمان سه پره، تریم فلزی و صفحه نمایش بزرگ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی ازجملهٔ ویژگی های قابل توجه آن هستند. صندوق بار این خودرو نیز ۳۶۹ لیتر ظرفیت دارد. طبق گفته ها، رایز علیرغم اندازهٔ کوچکش به صورت استاندارد به مجموعه ای از سیستم های کمک راننده شامل هشدار برخورد جلو، هشدار خروج از خط، پایش نقاط کور و تشخیص علائم ترافیکی مجهز خواهد بود. علاوه بر این، کروز کنترل تطبیقی، دستیار حفظ حرکت میان خطوط، هشدار ترافیک عقب و دوربین دید اطراف هم برای آن قابل سفارش خواهد بود.

تویوتا رایز، کراس اوور کوچک تر از رافور

گفته می شود این کراس اوور کوچک به یک پیشرانهٔ ۱ لیتری سه سیلندر توربو مجهز شده که ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۴۰ نیوتن متر گشتاور دارد. نیروی این موتور احتمالاً توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی و همین طور یک نمونهٔ CVT صورت می گیرد و انتظار می رود سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن قابل سفارش باشد.

تویوتا رایز، کراس اوور کوچک تر از رافور

تویوتا رایز، کراس اوور کوچک تر از رافور

تویوتا رایز، کراس اوور کوچک تر از رافور
همرسانی نوشتار: