استفاده از شورولت کامارو ZL۱ ۱LE در فصل ۲۰۲۰ ناسکار

  1. یکشنبه ۱۲ آبان ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
استفاده از شورولت کامارو ZL1 1LE در فصل 2020 ناسکار
به گزارش فرانگر

شورولت به صورت رسمی اعلام کرد در فصل ۲۰۲۰ مسابقات ناسکار بجای کامارو ZL۱ از مدل کامارو ZL۱ ۱LE استفاده خواهد کرد.

علیرغم نام و نشانی مشابه، این خودروی مسابقه ای هیچ وجه اشتراکی با نسخه جاده ای ۱LE ندارد. شورولت اجازه ای برای انجام تغییرات مکانیکی روی خودرو خود نداشته و بنابراین از این نظر تقریباً مشابه مدل قبلی بوده ولی برخی تغییرات آئرودینامیکی الهام گرفته از مدل تولیدی در آن به چشم می خورد.

معاون پرفورمنس و موتور اسپورت شورولت آمریکا گفته است:

کامارو ZL۱ ۱LE کاراترین نسخه ی کامارو در خانواده ی خود می باشد. ما درس هایی از نسخه ی تولیدی گرفته و آن ها را در مدل مسابقه ای جدید ۲۰۲۰ اعمال کرده ایم.

این خودروی مسابقه ای ماه فوریه و در هفته سرعت دیتونا معرفی خواهد شد. کامارو ZL۱ ۱LE ناسکار به کامارو SS می پیوندد که از سال ۲۰۱۳ تاکنون در سری مسابقات ناسکار XFINITY حضور داشته و ۷۶ مسابقه را برده و ۴ قهرمانی برای سازنده و ۴ قهرمانی برای راننده به ارمغان آورده است. شورولت امیدوار است کامارو ZL۱ ۱LE خودروی موفقی برای این خودروساز آمریکایی باشد چراکه قبلاً توانسته ۳۹ قهرمانی سازنده شامل ۱۳ قهرمانی پی درپی بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۵ را به چنگ آورد.

اما کامارو ZL۱ قبلی که برای فصل ۲۰۱۸ معرفی شده بود در مسابقات دیتونا ۵۰۰ توانست پول پوزیشن و مسابقه اول را با پیروزی پشت سر بگذارد. این خودرو در سال جاری ۷ مسابقه را تا به اینجا برنده شده است.

استفاده از شورولت کامارو ZL1 1LE در فصل 2020 ناسکار
همرسانی نوشتار: