توافق PSA و FCA برای ادغام، چهارمین خودروساز بزرگ دنیا شکل می گیرد

  1. جمعه ۱۰ آبان ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال قبل)
توافق PSA و FCA برای ادغام، چهارمین خودروساز بزرگ دنیا شکل می‌گیرد
به گزارش فرانگر

همان طور که پیش بینی می شد، فیات-کرایسلر و پژو-سیتروئن توافق خود برای ادغام را اعلام کرده اند و بنابراین شاهد شکل گیری چهارمین خودروساز بزرگ دنیا از لحاظ فروش جهانی خواهیم بود. این دو خودروساز در بیانهٔ مشترکی اعلام کرده اند که در ادغامی ۵۰-۵۰ به هم خواهند پیوست و سهامداران هر شرکت ۵۰ درصد از شرکت ادغامی را در اختیار خواهند داشت. هیئت مدیرهٔ هردو شرکت طی هفته های آینده مذاکرات را نهایی خواهند کرد و تخمین زده شده ۸۰ درصد از همکاری ها بعد از چهار سال حاصل گردد.

هیئت مدیرهٔ شرکت ادغامی از یازده عضو تشکیل می شود که پنج نفر از آن ها توسط FCA معرفی می شوند و پنج نفر هم از PSA خواهند بود. ریاست هیئت مدیره با «جان الکان» از فیات-کرایسلر خواهد بود درحالی که مدیر مستقل ارشد و معاون ارشد توسط پژو-سیتروئن تعیین می شوند. «کارلوس تاوارس» نیز مسئولیت مدیر اجرایی را برای مدل اولیهٔ پنج ساله بر عهده خواهد گرفت. مدیرعامل گروه PSA «کارلوس تاوارس» دراین باره گفته است:

این ادغام برای همهٔ سهام داران ارزش قابل توجهی را به ارمغان می آورد و آیندهٔ روشنی را برای این شرکت مشترک باز می کند. من از کارهایی که قبلاً با «مایک منلی» (مدیرعامل FCA) انجام داده ام خشنودم و بسیار خوشحال خواهم شد که با او همکاری کنیم تا بتوانیم یک شرکت بزرگ را باهم بسازیم

توافق PSA و FCA برای ادغام، چهارمین خودروساز بزرگ دنیا شکل می گیرد

مدیرعامل FCA «مایک منلی» هم اضافه کرده است:

من به خاطر فرصت همکاری با کارلوس و تیمش در این ادغام که پتانسیل تغییر صنعت خودروسازی را دارد خوشحالم. ما سابقه ای طولانی در همکاری موفقیت آمیز با گروه PSA داریم و اطمینان دارم که به همراه افراد بزرگ می توانیم یک شرکت خودروسازی جهانی را ایجاد کنیم

پیش بینی می شود سرمایه گذاران FCA سود ۵.۵ میلیارد یورویی دریافت کنند درحالی که PSA هم ۴۶ درصد از سهام خود در شرکت قطعه سازی Faurecia را به سهام داران خود عرضه می کند.

توافق PSA و FCA برای ادغام، چهارمین خودروساز بزرگ دنیا شکل می گیرد
همرسانی نوشتار: