افت درآمد قابل توجه تسلا در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹

  1. جمعه ۱۰ آبان ۹۸ ساعت ۱۳:۰۳ (۴ سال،۱ ماه قبل)
افت درآمد قابل‌توجه تسلا در سه‌ماهه سوم سال 2019
به گزارش فرانگر

بازار آمریکا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی برای تسلا خوش یمن نبوده چراکه برای اولین بار در دو سال گذشته درآمد این خودروساز افت قابل توجه ۳۹ درصدی داشته است. البته افزایش تقاضای محصولات این برند در چین و دیگر بازارها بخش اعظم این ضرر را جبران کرده است.

رویترز گزارش داده درآمد این شرکت در آمریکا از ۵.۱۳ میلیارد دلار سه ماهه سوم سال پیش به ۳.۱۳ میلیارد دلار در امسال کاهش پیدا کرده است.

البته فروش تسلا در چین با افزایش ۶۴ درصدی باعث درآمد ۶۶۹ میلیون دلاری شده و همچنین فروش این شرکت در باقی بازارها نیز باعث شده درآمد تسلا به ۱.۸۳ میلیارد دلار برسد. در کل درآمد کلی تسلا با افت ۸ درصدی به ۶.۳ میلیارد دلار رسیده که اندکی کمتر از پیش بینی های کارشناسان مبنی بر درآمد ۶.۳۳ میلیارد دلاری می باشد.

افت درآمد قابل توجه تسلا در سه ماهه سوم سال 2019

یکی از تحلیلگران دنیای خودرو می گوید:

افت درآمد قابل توجه تسلا در سه ماهه سوم سال 2019

ماسک و شرکتش برای رشد بیشتر روی بازارهای اروپا و چین تمرکز دارند درحالی که تقاضای اصلی در بازار آمریکا نسبتاً کمتر از سایر نقاط است. رشد بیشتر تسلا در بازار آمریکا از این به بعد چالش برانگیزتر خواهد شد.

با این وجود سورپرایز بزرگ برای سرمایه گذاران اعلام سود سه ماهه ۳۴۲ میلیون دلاری است که باعث افزایش ۲۰ درصدی ارزش سهام تسلا شده است. تسلا همچنین اعلام کرده در آستانه عملیاتی کردن گیگافاکتوری خود در چین برای تولید مدل Y است.

ایلان ماسک تحت فشار شدیدی برای سوددهی پایدار تسلا و همچنین صرف بودجه زیاد برای تأسیس گیگافاکتوری در چین و تولید محصولاتی همچون مدل Y قرار دارد. این خودروساز در حال برنامه ریزی برای فروش بین ۳۶۰ تا ۴۰۰ هزار دستگاهی بوده و اعلام نموده از تحویل بیش از ۳۶۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری مطمئن است.

افت درآمد قابل توجه تسلا در سه ماهه سوم سال 2019
همرسانی نوشتار: