سرانجام اتفاق افتاد! نیسان در حال کار روی نسل جدید Z

  1. جمعه ۱۰ آبان ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
سرانجام اتفاق افتاد! نیسان در حال کار روی نسل جدید Z
به گزارش فرانگر

نیسان ۳۷۰Z بیش از یک دههٔ پیش معرفی شد اما به نظر می رسد بالاخره کار روی توسعهٔ جانشین آن آغاز شده است. البته فعلاً هیچ چیزی برای دیدن وجود ندارد زیرا عکاسان جاسوس یک خودروی آزمایشی با بدنهٔ ۳۷۰Z را در نوربرگ رینگ دیده اند که در برابر تویوتا سوپرا GR محک زده می شود. ازآنجایی که این خودرو فعلاً در مراحل اولیهٔ توسعه قرار دارد، ظاهر آن مشخص نیست زیرا اکثر قسمت های بدنه و قطعات آن از ۳۷۰Z کنونی گرفته شده است.

بااین حال مهندسین نیسان به وضوح روی خنک کنندگی تمرکز داشته اند زیرا سپر جلوی خودرو به ورودی های هوای اضافی مجهز شده است. هم اکنون تقریباً هیچ چیز در مورد محصول آیندهٔ Z مشخص نیست اما رئیس برنامه ریزی محصولات جهانی نیسان در نمایشگاه توکیو اعلام کرد که انتظار می رود به زودی چیزهایی در مورد جانشین ۳۷۰Z و GT-R بشنویم. او توضیح بیشتری نداده و صرفاً گفته است که این مدل ها در قلب نیسان قرار دارند و به طورجدی به آن ها توجه داریم و روی آن ها کار می کنیم.

سرانجام اتفاق افتاد! نیسان در حال کار روی نسل جدید Z

بااین حال سال ها است که شایعات مختلفی در مورد جانشین ۳۷۰Z منتشر می شود. البته به همهٔ این ها باید به دیدهٔ تردید نگریست اما گزارش های قبلی حاکی از آن است که این خودرو با نسل آیندهٔ اینفینیتی Q۶۰ دوقلو خواهند بود یعنی هردو از یک پلت فرم استفاده می کنند و پیشرانه های آن ها مشترک خواهد بود. این ادعای معقولی به نظر می رسد زیرا نیسان ۳۵۰Z و اینفینیتی G۳۷ کوپه هم از همین استراتژی استفاده می کردند.

سرانجام اتفاق افتاد! نیسان در حال کار روی نسل جدید Z

اگر شایعات را ملاک قرار دهیم، نسل آیندهٔ Z نیسان می تواند ۴۰۰Z نام داشته باشد و کمی بزرگ تر از خودروی کنونی باشد. طبق گفته ها، این ماشین به پیشرانهٔ ۳ لیتری V۶ توئین توربو مجهز خواهد بود که حدود ۴۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت. همچنین شایعاتی در مورد ساخت نسخه های چهارچرخ محرک و نیسمو هم وجود دارد اما همهٔ این ها فعلاً حدس و گمان هستند. علاوه بر این، گزارش هایی هم در مورد اینکه در نسل آیندهٔ Z نسخهٔ رودستر ساخته می شود یا نه وجود دارد. درهرحال نیسان باید به زودی برنامه های خود برای Z جدید را اعلام کند اما گمانه زنی ها میگویند این خودرو می تواند تا اوایل سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه گردد.

سرانجام اتفاق افتاد! نیسان در حال کار روی نسل جدید Z
همرسانی نوشتار: