تسلا مدل ۳، اولین تاکسی زرد و الکتریکی نیویورک

  1. پنجشنبه ۹ آبان ۹۸ ساعت ۱۳:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
تسلا مدل 3، اولین تاکسی زرد و الکتریکی نیویورک
به گزارش فرانگر

تاکسی جدید شهروندان نیویورک می تواند از نوع الکتریکی باشد زیرا کمیسیون تاکسی و لیموزین این شهر مجوز ارائه خدمت تسلا مدل ۳ به عنوان تاکسی را صادر کرده است.

اولین بار Electrek بود که خبری دراین باره را با انتشار تصویری ارائه کرد اما فعلاً نام تسلا مدل ۳ در لیست خودروهای مجوز دار دیده نمی شود. البته یکی از مدیران کمیسیون تاکسی و لیموزین تایید کرده تسلا مدل ۳ مجوز حضور در ناوگان حمل ونقل نیویورک را به دست آورده است.

این موضوعی قابل توجه است زیرا تسلا مدل ۳ تنها خودروی الکتریکی لیست می باشد. از دیگر خودروهای دوستدار محیط زیستی که در لیست تاکسی های مجوز دار دیده می شوند می توان به شورولت مالیبو هیبرید، کرایسلر پاسیفیکا هیبرید، فورد فیوژن هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید اشاره کرد. از دیگر خودروها می توان لینکلن MKZ، لکسس RX ۴۵۰h و چندین محصول دیگر تویوتا همچون آوالون، کمری، پریوس، هایلندر و راو ۴ را نام برد.

تسلا مدل 3، اولین تاکسی زرد و الکتریکی نیویورک

اگرچه مجوز حضور تسلا مدل ۳ در ناوگان تاکسی های نیویورک به تازگی صادر شده اما محصولات این خودروساز قبلاً به حمل ونقل افراد در بازارهای گوناگون مشغول بوده اند. هلند دارای یکی از بزرگ ترین ناوگان تاکسی های تسلا در سال ۲۰۱۷ بوده و دوبی هم در همان سال برنامه های خود برای استفاده از ۲۰۰ تاکسی تسلا را اعلام کرده است.

تسلا مدل 3، اولین تاکسی زرد و الکتریکی نیویورک

اینکه دیگر کمپانی های تاکسی نیز از محصولات تسلا برای ناوگان خود استفاده خواهند کرد یا خیر نیز موضوع جالبی خواهد بود. ایلان ماسک اخیراً گفته بود به دنبال عرضه سرویس روبوتاکسی در آمریکاست. این سرویس برای ارائه خدمت بدون حضور رانندگان طراحی شده و بر تکنولوژی خودران شرکت تکیه خواهد کرد.

تسلا مدل 3، اولین تاکسی زرد و الکتریکی نیویورک
همرسانی نوشتار: