محصولات بزرگ و سنگین ب ام و M پلاگین هیبریدی می شوند!

  1. پنجشنبه ۹ آبان ۹۸ ساعت ۱۰:۰۰ (۴ سال،۶ ماه قبل)
محصولات بزرگ و سنگین ب‌ام‌و M پلاگین هیبریدی می‌شوند!
به گزارش فرانگر

الکتریکی سازی نام بازی جدید صنعت خودروست و تقریباً تمامی کلاس های خودرویی را در بر گرفته است. هدف اصلی این تکنولوژی کاهش مصرف سوخت و آلایندگی به منظور هماهنگی با قوانین سخت گیرانه تر است اما برندهای سطح بالا نیز از مزیت های این تکنولوژی در بهبود پرفورمنس خودروهای خود استفاده می کنند. پس از اعلام تولید آئودی RS۴ آوانت پلاگین هیبریدی، ب ام و نیز هم اکنون اعلام کرده از این نوع قوای محرکه استفاده خواهد کرد.

این را رئیس بخش M آقای مارکوس فلش در مصاحبه با Car Advice و درباره ی جهت گیری بخش پرفورمنس BMW گفته است. نفر شماره یک ب ام و M اعلام کرده الکتریکی سازی روی محصولات کلیدی همچون M۲، M۳ و M۴ تأثیر نخواهد گذاشت اما در مدل های بزرگ تر و سنگین تری همچون X۵ M توجیه پذیر خواهد بود. با وزن ۲۳۸۵ کیلوگرمی، این شاسی بلند پرفورمنس از نظر وزن خودرویی سبک نیست.

فلش می گوید ب ام و عجله ای برای الکتریکی سازی محصولات خود نداشته زیرا بخش M اصولاً به دنبال ارائه ی بهترین محصولات است. او همچنین نگرانی هایی درباره ی ریسک عرضه خودرویی پلاگین هیبریدی دارد زیرا برخی از طرفداران سرسخت این برند به خودروهای M الکتریکی شده نظر مثبتی ندارند. در حقیقت نگرانی فلش بیشتر درباره این مشکل است تا درباره ی حل مشکلات فنی و استفاده از قوای محرکه الکتریکی شده.

محصولات بزرگ و سنگین ب ام و M پلاگین هیبریدی می شوند!

او خاطرنشان می سازد BMW M محصولات خود را بر پایه ترجیحات مشتریان می سازد و به همین دلیل است که او گفت وگویی بسیار مستقیم با مصرف کنندگان داشته تا بداند آن ها چه می خواهند:

محصولات بزرگ و سنگین ب ام و M پلاگین هیبریدی می شوند!

من خودروها را برای تظاهرکنندگان، برای افرادی که نمی خواهند بخرند تولید نمی کنم. من خودروها را برای مصرف کنندگان خودمان تولید می کنم و آن ها ایده ای بسیار واضح از آنچه می خواهند ببینند دارند.

فلش گفته قبلاً خودروی M مجهز به پیشرانه پلاگین هیبریدی را رانده و اگرچه که به جزئیاتی اشاره نکرده اما گفته که دیر یا زود چنین خودرویی تولید خواهد شد.

مرسدس هم روش مشابهی را انتخاب کرده و ظاهراً نسل بعدی AMG C۶۳ پیشرانه ی ۸ سیلندر تشنه خود را کنار خواهد گذاشت تا از پیشرانه ۴ سیلندر پلاگین هیبریدی استفاده کند. البته در سال آینده مدل AMG GT ۷۳ با قدرت ۸۰۰ اسبی تولید خواهد شد. آئودی نیز نسخه های قوی تر RS۶ و RS۷ اسپورت بک را با قوای محرکه الکتریکی شده روانه میدان خواهد کرد.

محصولات بزرگ و سنگین ب ام و M پلاگین هیبریدی می شوند!
همرسانی نوشتار: