اعلام مشخصات فنی دتوماسو P۷۲، قلب فورد در سینهٔ زیباروی ایتالیایی

  1. چهارشنبه ۸ آبان ۹۸ ساعت ۱۲:۰۳ (۴ سال،۸ ماه قبل)
اعلام مشخصات فنی دتوماسو P72، قلب فورد در سینهٔ زیباروی ایتالیایی
به گزارش فرانگر

اوایل ماه جولای بود که نام افسانه ای دتوماسو با معرفی مدل جدید و زیبای P۷۲ رسماً بازگشت. در آن زمان اما چیزی در مورد مشخصات فنی این خودرو اعلام نشد ولی حالا با انتشار مشخصات این سوپراسپرت ایتالیایی، دتوماسو بار دیگر به صدر اخبار بازگشته است. مثل محصولات گذشتهٔ دتوماسو که از پیشرانه های فورد استفاده می کردند، این P۷۲ جدید هم به قلبی از بیضی آبی آمریکایی مجهز شده است.

در سینهٔ این ماشین پیشرانهٔ ۵ لیتری V۸ سوپرشارژ فورد قرار گرفته که توسط راش تقویت شده و بیش از ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۲۵ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. البته در صورت استفاده از بنزین با اکتان ۹۱ چنین قدرتی ارائه می شود. ردلاین این پیشرانهٔ فورد به بیش از ۷,۵۰۰ rpm می رسد و وعدهٔ ارائهٔ صدایی مشابه خودروهای آمریکایی پرفورمنس V۸ دیروز و همین طور منحنی قدرت خطی را داده است که یادآور خلوص تنفس طبیعی خواهد بود. در این موتور مهندسین در تلاش برای ایجاد صدایی تا حد امکان نزدیک به یک موتور تنفس طبیعی و همین طور صدای خودروهای عضلانی آمریکایی دههٔ ۶۰، روی به حداقل رساندن صدای سوپرشارژر تمرکز داشته اند.

اعلام مشخصات فنی دتوماسو P72، قلب فورد در سینهٔ زیباروی ایتالیایی

علاوه بر این، برای سیستم اگزوز هم وعدهٔ صدایی سمفونیک داده شده است اما به گفتهٔ دتوماسو، برای انتشار ویدئوها شنیدن صدای این پیشرانه باید چند ماه دیگر صبر کنیم. با توجه به اینکه این پیشرانهٔ سوپرشارژ بر اساس موتور ۵ لیتری موستانگ GT ساخته شده است، خریداران P۷۲ مشکلی برای تأمین قطعات یدکی نخواهند داشت زیرا این موتور از خدمات پس از فروش خوبی برخوردار است. پیشرانهٔ P۷۲ همچنین به طور کامل با مقررات آلایندگی در بازارهای اروپایی و همین طور ایالات متحده مطابقت دارد. نیروی این موتور نیز صرفاً توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی که توسط خود دتوماسو ساخته شده به چرخ های عقب انتقال پیدا می کند.

اعلام مشخصات فنی دتوماسو P72، قلب فورد در سینهٔ زیباروی ایتالیایی

دتوماسو P۷۲ که ظاهری رترو دارد، از همان شاسی فیبر کربنی هایپرکار آپولو IE استفاده می کند و تنها ۷۲ دستگاه از آن تولید می شود که قیمت تخمینی هرکدام از آن ها ۷۵۰ هزار یورو است.
همرسانی نوشتار: