احتمال تولید فولکس پاسات در اسلواکی بجای ترکیه

  1. چهارشنبه ۸ آبان ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۸ ماه قبل)
احتمال تولید فولکس پاسات در اسلواکی بجای ترکیه
به گزارش فرانگر

گروه فولکس واگن به دنبال جابجایی محل تولید پاسات از امدن آلمان به بخش های شرقی اروپاست. تا همین چند هفته پیش ژرمن ها ترکیه را برای تولید این خودرو انتخاب کرده بودند اما با آغاز عملیات نظامی ترکیه در سوریه این تصمیم به حالت تعلیق درآمد.

از آنجایی که تأسیسات تولید امدن به زودی فقط به تولید خودروهای الکتریکی خواهد پرداخت بنابراین فولکس واگن نیازمند تصمیم گیری سریع است. گفته می شود یکی از راه ها انتقال تولید پاسات به کارخانه ی فولکس در براتیسلاوای اسلواکی است.

این کارخانه قبلاً مشغول تولید شاسی بلندهای فولکس توارگ و آئودی Q۷ و همچنین مدل های شهری آپ، Mii و سیتی گو بوده هرچند تولید این سه خودروی کوچک به خاطر کاهش تقاضا متوقف شده است.

با مخالفت یکی از اعضای هیئت مدیره ی فولکس واگن در انتقال تولید پاسات به ترکیه به نظر می رسد که این برند آلمانی احتمالاً محل جدیدی را برای تولید این خودرو در نظر خواهد گرفت.

قبلاً فولکس واگن منطقه مانیسا را که در ۴۰ کیلومتری ازمیر ترکیه قرار داشت به عنوان محل تولید فولکس پاسات و اشکودا ساپرب انتخاب کرده بود و ظرفیت سالانه ی تولید آن نیز حدود ۳۰۰ هزار دستگاه اعلام شده بود.

احتمال تولید فولکس پاسات در اسلواکی بجای ترکیه

جدای از اسلواکی، دیگر کشورهای اروپای شرقی همچون بلغارستان، رومانی و صربستان نیز امیدوار هستند پذیرای کارخانه ی بعدی فولکس واگن باشند.

همچنین قبلاً شایعاتی درباره ی تصمیم فولکس واگن برای انتقال بخشی از تولید اشکودا کاروک به براتیسلاوا بجای تولید در ترکیه منتشر شده است.

احتمال تولید فولکس پاسات در اسلواکی بجای ترکیه
همرسانی نوشتار: