خداحافظی همیشگی با فورد فلکس

  1. سه شنبه ۷ آبان ۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ (۴ سال،۱ ماه قبل)
خداحافظی همیشگی با فورد فلکس
به گزارش فرانگر

فورد فلکس که به عنوان خودروی مدل سال ۲۰۰۹ معرفی شده یکی از قدیمی ترین خودروهای بازار آمریکا به شمار می رود. این خودرو از زمان معرفی تاکنون فروش بیش از ۲۹۶ هزار دستگاهی را تجربه نموده است.

اگرچه فلکس خودرویی قدیمی است اما هیچ خودروی دیگری این طراحی جعبه ای و متمایز را نداشته و البته فورد هم با ارائه ی تخفیف های قابل توجه باعث جذابیت بیشتر فلکس در پیش خریداران شده است. خریداران در حال حاضر می توانند این خودرو را با حداکثر تخفیف ۵ هزار دلاری خریداری نمایند.

فلکس در زمان عرضه اولین خودروی فورد بود که از پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربو با قدرت ۳۵۵ اسب بخاری و گشتاور ۴۷۵ نیوتون متری استفاده می کرد. این پیشرانه با یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک همکاری می کرد.

خداحافظی همیشگی با فورد فلکس

امروز فلکس با پیشرانه ی ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری تنفس طبیعی که خروجی ۲۸۷ اسب بخاری و گشتاور ۳۴۴ نیوتون متری دارد در دسترس است. هر دو پیشرانه ی یاد شده با همان گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک همکاری می کنند. خریداران می توانند مدل توربو را به صورت دیفرانسیل جلو یا چهار چرخ محرک سفارش دهند. داخل کابین این خودرو سه ردیف صندلی برای نشستن ۶ یا ۷ نفر وجود دارد. از جمله تجهیزات این خودرو نیز می توان به کروز کنترل تطبیقی، پایش نقاط کور و سانروف پانورامیک اشاره کرد.

خداحافظی همیشگی با فورد فلکس

به هرحال فورد فلکس هم به پایان راه خود رسید و یکی از محصولات دیگر این کمپانی نیز راهی موزه شد…

خداحافظی همیشگی با فورد فلکس
همرسانی نوشتار: