معرفی کِشندهٔ کانسپت هیوندای HDC-۶، آئرودینامیک، هیدروژنی، آینده نگر

  1. سه شنبه ۷ آبان ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۷ ماه قبل)
معرفی کِشندهٔ کانسپت هیوندای HDC-6، آئرودینامیک، هیدروژنی، آینده‌نگر
به گزارش فرانگر

پس از ارائهٔ یک پیش نمایش، هیوندای در نمایشگاه خودروهای تجاری آمریکای شمالی در آتلانتا کِشندهٔ کانسپت HDC-۶ نپتون را رسماً رونمایی کرد است. این کانسپت یک کِشندهٔ سنگین وظیفهٔ کلاس ۸ است که با هیدروژن کار می کند و ساخته شده تا بر این واقعیت تأکید کند که هیوندای در حال کشف فرصت ها در بازار وسایل نقلیهٔ تجاری ایالات متحده است. علاوه بر برخورداری از قوای محرکهٔ سازگاربامحیط زیست، در HDC-۶ نپتون از طراحی موسوم به «هنر تزئینی» یا Art Deco استفاده شده که از قطارهای پرسرعت دههٔ ۳۰ میلادی الهام گرفته است.

بر طراحی بخش جلویی این کِشنده شیشهٔ بزرگی سلطه دارد که به نظر می رسد تا درون کابین جریان یافته است درحالی که قسمت شیاردار پایینی آن هم درواقع یک جلوپنجرهٔ کاربردی است که روی آن ها پله هایی به صورت هوشمندانه و پنهانی تعبیه شده که به سختی قابل تشخیص هستند. این کانسپت همچنین به آینه های جانبی دیجیتالی دوربینی مجهز شده که تصاویر را روی قاب منحصربه فردی در داخل به نمایش درمی آورد. هیوندای فعلاً مشخصات عملکرد HDC-۶ نپتون را منتشر نکرده اما گفته است سلول های سوختی به دلیل بُرد رانندگی بالاتر، ظرفیت بار بیشتر، زمان سوخت گیری کمتر و هزینه های پایین تر، برای کامیون های سنگین و پیمودن مسافت های طولانی مناسب هستند.

معرفی کِشندهٔ کانسپت هیوندای HDC-6، آئرودینامیک، هیدروژنی، آینده نگر

معرفی کِشندهٔ کانسپت هیوندای HDC-6، آئرودینامیک، هیدروژنی، آینده نگر

معرفی کِشندهٔ کانسپت هیوندای HDC-6، آئرودینامیک، هیدروژنی، آینده نگر

اما هیوندای علاوه بر رونمایی از کانسپت HDC-۶ نپتون، از تریلر خود بنام Nitro ThermoTech هم پرده برداری کرده است. این تریلر که با همکاری Air Liquide توسعه داده شده، یک تریلر یخچال دار است که از سیستم سردسازی تبرید نیتروژن استفاده می کند. به گفتهٔ هیوندای، فضای داخلی این تریلر سریع تر از نمونه های سردسازی سنتی خنک می شود و تقریباً بی صدا است. ترموتک همچنین تریلری سازگاربامحیط زیست است و از ساختار ساندویچی پانل های فومی برخوردار است که توسط فیبر تقویت شده با پوستهٔ پلیمری پوشیده شده است. به گفتهٔ هیوندای، این طراحی باعث افزایش مقاومت دیواره های تریلر و بهبود راندمان حرارتی در عین کاهش وزن می شود.

معرفی کِشندهٔ کانسپت هیوندای HDC-6، آئرودینامیک، هیدروژنی، آینده نگر
همرسانی نوشتار: