انتشار تیزر و مشخصات شگفت انگیزی از هایپرکار گمبالا

  1. سه شنبه ۷ آبان ۹۸ ساعت ۰۷:۲۹ (۴ سال،۱ ماه قبل)
انتشار تیزر و مشخصات شگفت‌انگیزی از هایپرکار گمبالا
به گزارش فرانگر

شرکت آلمانی گمبالا نزدیک به ۴۰ سال است که اقدام به تیونینگ محصولات پورشه می کند و طی این سال ها نه تنها روی انواع مختلفی از ۹۱۱ کار کرده بلکه پانامرا و کاین را هم در نظر داشته است. این تیونر مشهور همچنین سراغ خودروهایی که نشان پورشه را بر پیشانی ندارند مثل مک لارن MP۴-۱۲C، مرسدس SLR مک لارن و حتی فراری انزو هم رفته است. حال اما گمبالا قصد دارد یک هایپرکار عملکرد بالا را خودش تولید کند. هنوز نام این خودرو مشخص نیست اما تصاویر و مشخصات اولیه ای از آن منتشر شده است تا همه برای دیدن محصول نهایی و واقعی که اوایل سال آینده در قالب یک پروتوتایپ رونمایی خواهد شد هیجان زده شوند.

گمبالا رسماً نگفته این هایپرکار ترکیبی موتور وسط دارد اما بخش عقبی کشیدهٔ آن نشان می دهد که موتور پشت صندلی ها نصب شده است. علاوه بر این، دماغهٔ نسبتاً باریک نیز نشان می دهد که در زیر این قسمت فضای کافی برای نصب یک پیشرانهٔ درون سوز وجود ندارد. بال عقب عظیم و ورودی های هوای جانبی بسیار بزرگ هم از دیگر ویژگی های قابل توجه این ماشین هستند. به گفتهٔ گمبالا، این هایپرکار در ابتدا با پیشرانهٔ درون سوز عرضه خواهد شد اما امکان ساخت نسخهٔ هیبریدی آن هم وجود دارد. همچنین درحالی که این روزها گیربکس های دستی در بخش خودروهای عملکرد بالا تقریباً منقرض شده اند اما ممکن است هایپرکار گمبالا سه پدال داشته باشد.

انتشار تیزر و مشخصات شگفت انگیزی از هایپرکار گمبالا

طبق اطلاعاتی که گمبالا در مورد هایپرکار خود منتشر کرده، این هیولای آلمانی در کمتر از ۲.۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می رسد که تقریباً هم اندازهٔ بوگاتی شیرون است. همچنین این ماشین برای رسیدن به سرعت دویست کیلومتر بر ساعت به حدود ۶.۵ ثانیه زمان نیاز دارد که ۰.۳ ثانیه از مک لارن P۱ سریع تر است. گمبالا فعلاً نوع پیشرانهٔ این هایپرکار را اعلام نکرده است ولی میدانیم که این پیشرانه بیش از ۸۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت و با استفادهٔ گسترده از فیبر کربن، سعی می شود تا حد امکان وزن خودرو کاهش پیدا کند. همچنین برای این خودرو وعدهٔ ارائهٔ پیشرفته ترین تکنولوژی قوای محرکه و آئرودینامیک داده شده است اما این پروژه نیاز به حمایت سرمایه گذاران دارد که به سرمایه گذاری در توسعهٔ آن تمایل داشته باشند زیرا این خودرو در حال حاضر صرفاً در مرحلهٔ برنامه ریزی فنی اولیه قرار دارد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تولید هایپرکار گمبالا از سال ۲۰۲۲ آغاز می شود.
همرسانی نوشتار: